Zadar ponižen u Ljubljani uz povijesno loše prvo poluvrijeme

Matej Kačan • subota, 20.03.2021.

U 22. kolu ABA lige, košarkaši Zadra su doživjeli jako težak poraz na gostovanju kod Cedevita Olimpije u Ljubljani te su odigrali i povijesno loše prvo poluvrijeme...

Košarkaši Zadra možda i nisu išli na gostovanje u Ljubljanu protiv Cedevita Olimpije s velikim nadama, ali su i za ekipu koja nije bila favorit odigrali sramotno lošu napadačku partiju te su šaptom pali protiv jačeg suparnika kojem nisu ni pružili veći otpor. Svaku nadu u iznenađenje ubilo je već očajno prvo poluvrijeme.

Zadrani su u tih 20 minuta zabili tek 21 poen, najmanje u svojoj povijesti u ABA ligi i našli su se u minusu od 13 poena koji nije bio veći samo zahvaljujući jednakoj neraspoloženosti domaćina. Treća dionica je donijela malo bolju napadačku košarku i Zadar je u samo tih deset minuta već udvostručio svoj konto i smanjio razliku na 12 te je postojala teoretska šansa da se nekom serijom susret uvede u nemirne vode.

No, početkom četvrte opet slijedi crna rupa gostiju i Cedevita se maksimalno odvaja na preko 20 razlike i tu je priči kraj, a ostatak susreta se igra u revijalnom tonu do konačnih 77:56. Rion Brown je kod Cedevite ubacio 20 poena te je bio prvo ime, a 15 je dodAO Michael Hopkins. Kod Zadrana je jedini raspoložen bio Domagoj Vuković sa 16 poena i 10 skokova.

Ranija dva susreta su donijela jedno iznenađenje i jedan očekivan rezultat. Košarkaši Partizana su prekinuli niz od sedam abaligaških poraza pobjedom protiv kandidata za Final Four, momčadi Mornara. Crno-beli su odigrali sjajnu utakmicu te su slavili s 83:75 uz 18 poena Rashawna Thomasa koji je vodio svoju ekipu.

Malo dobrih vijesti za Zadar i ostale klubove koji se bore za izbjegavanje pretposljednjeg mjesta stigle su iz Čačka gdje je domaći Borac ostao na najmanjih pet pobjeda. Uvjerljivo je slavila Igokea koja sigurno korača prema doigravanju, a završilo je 101:78 za Igokeu. Po 16 poena su kod Igokee zabili Jovanović i Carmichael.