Vratar Bono pogotkom u posljednjim sekundama izborio bod za Sevillu, Rakitiću 23 minute

Matej Kačan • subota, 20.03.2021.

U posljednja dva susreta subote u La Ligi nismo vidjeli mnogo pogodaka i nogometa, ali smo vidjeli šokantan kraj jedne utakmice. Budimirova Osasuna je odigrala 0:0 kod Huesce, dok je Rakitićeva Sevilla kiksala u gostima kod Valladolida...

Nogometaši Seville polako, ali sigurno kaskaju za vodećim trojcem u La Ligi. Slavi li Barcelona u nedjelju kod Sociedada, pobjeći će Andalužanima na sedam velikih bodova, i to nakon što je Sevilla u gostima kod Valladolida spašavala živu glavu i bod u samoj završnici.

16. momčad lige je ušla u dobar niz skupljanja bodova te ih ima šest u posljednja četiri susreta u kojima je bez poraza te je pobjegla iz zone ispadanja, a samo nekoliko sekundi je dijelilo Valladolid i od sva tri boda i još većeg skoka na tablici. Naime, Valladolid je poveo u 44. minuti pogotkom Fabiana Orellane iz kaznenog udarca i taj rezultat stoji jako dugo.

Držao je domaćin minimalno vodstvo sve do nadoknade usprkos pritisku i napadima Seville poput onog kad je u 77. minuti Luuk de Jong glavom pucao u vratnicu. Ipak je Sevilla stigla do boda duboko u sudačkoj nadoknadi, u njenoj četvrtoj minuti i to preko nenadanog junaka. Napadu se priključio vratar Bono koji je došao do lopte na nekih sedam-osam metara te je silovito zakucao u bliži kut vrata.

Ivan Rakitić je u ovom remiju Seville sudjelovao 23 minute jer je u igru ušao u 67. minuti umjesto Nemanje Gudelja, a s klupe je ušao i drugi hrvatski nogometaš u La Ligi u ranijoj utakmici. Ante Budimir je dobio 12 minuta za Osasunu, ali se uklopio u sivilo svih napadača na tom susretu protiv Huesce koji je završio 0:0 te je ostavio Huescu na dnu, a Osasunu na 13. mjestu.