Juventus kiksao kod kuće protiv Beneventa, Napoli na krilima Mertensa

Branimir Korać • nedjelja, 21.03.2021.

Odigrano je još pet susreta 28. kola Serie A, a nisu svi favoriti došli do pobjede. Najveće iznenađenje je gostujuća pobjeda Beneventa kod Juventusa...

Pobjeda preokretom protiv Sassuola trebala je biti pokretač Torinovog izlaska iz krize, ali na gostovanju kod Sampdorije ponovno nije briljirao. malo prilika, čvrst susret i pobjeda domaćina golom Antonija Candreve sa sredine prvog poluvremena. Čak je i vratar gostiju Salvatore Sirigu bio zaposleniji od kolege mu na drugoj strani.

Jedan pogodak bio je dovoljan i Laziju na gostovanju kod Udinesea. Nakon pet kola bez poraza, domaćin je pokleknuo u zanimljivom i otvorenom susretu. Pobjedu Laziju donio je Adam Marušić golom iz 37. minute susreta.

Juventusu ništa nije značila silna dominacija protiv Beneventa, na kraju je neočekivano poražen 1:0. Junak gostiju bio je vratar Lorenzo Montipo, koji do ove sezone nikada nije bio u Serie A.

Pogodak za pobjedu zabio je Argentinac Adolfo Gaich kojem je ovo peti nastup u dresu Beneventa otkako je došao na posudbu iz CSKA Moskve te drugi gol. Ovdje je zabio za pobjedu, a protiv Spezije za remi 1:1.

Napoli ističe ozbiljnu kandidaturu za mjesta koja vode u Ligu prvaka. Trenutno je u vrlo dobroj situaciji, na petom mjestu ima dva boda manje od trećeplasiranog Juventusa i tri boda više od prvog pratilja Rome.

Ovaj susret odlučio je Dries Mertens, strijelac oba pogotka za goste i to oba u prvom poluvremenu.

Vrlo uzbudljivu utakmicu odigrali su Fiorentina i Milan. Pet golova, puno preokreta i na kraju pobjeda Milana.

Gosti su poveli u devetoj minuti golom Zlatana Ibrahimovića, ali Erick Pulgar i Franck Ribery kreirali su preokret. Milan ipak na kraju odnosi pobjedu, prvo je Brahim Diaz izjednačio, a onda Hakan Calhanoglu zabija za preokret.

Ante Rebić propustio je ovaj susret zbog ozljede.