Villarreal ostao bez Morena, Barcelona razbila Real Sociedad, tijesna pobjeda Atletica

Branimir Korać • ponedjeljak, 22.03.2021.

Atletico i Barcelona uspješno su odradili svoj dio posla u 28. kolu. Posebno raspoložena bila je Barcelona protiv Real Sociedada...

Granada je najgori gost lige, a to je potvrdila i u susretu protiv Valencije. Valencia je slavila s 2:1 u zanimljivom dvoboju u kojem je bilo prilika na obje strane.

Domaćin je poveo već u četvrtoj minuti. Jose Gaya je ubacio u sredinu i pronašao Daniela Wassa koji rutinski zabija. Dugo je na semaforu stajalo tih 1:0, a u 66. minuti Valencia je došla do drugog gola. Ovaj put strijelac je bio Alejandro Blanco.

U završnici susreta Roberto Soldado samo je smanjio na konačnih 2:1.

Najbolji Villarrealov strijelac Gerard Moreno mogao bi propustiti prvu utakmicu četvrtfinala Europske lige protiv Dinama nakon što je ozlijedio nogu u nedjelju tijekom prvenstvene utakmice s Cádizom, prva je procjena trenera uoči detaljnog liječničkog pregleda.

"Moramo pričekati liječnički pregled. Gerard nam je ključni igrač pa sada posebno pratimo razvoj ove situacije", izjavio je Villarrealov trener Unai Emery na konferenciji za medije.

"Pitao sam ga kako je, te mi je odgovorio da nije strašno. Klupski liječnik mi je odgovorio isto ali moramo pričekati nalaze i vidjeti o čemu je riječ. Manje-više govorimo o pauzi dugoj između 2 i 4 tjedna. Sada dolazi pauza u prvenstvu zbog reprezentativnih obveza što nam ide na ruku", dodao je.

Sedmoplasirani Villarreal je slavio s 2:1 protiv Cádiza koji zauzima 14. mjesto među 20 klubova u španjolskom prvenstvu. Španjolski reprezentativac Moreno zabio je vodeći gol u 4. minuti iz jedanaesterca, a zatim je u 66. minuti asistirao napadaču Carlosu Bacci za vodstvo od 2:0. Moreno je u 85. minuti potrčao pa se rukom uhvatio za bedreni mišić desne noge. U ponedjeljak bi se trebao priključiti reprezentaciji Španjolske gdje će biti pregledan.

Nogometaši Barcelone slavili su u 28. kolu Primere na za njih uvijek teškom gostovanju u San Sebastianu gdje su razbili Real Sociedad sa 6:1 i vratili se na drugo mjesto s četiri boda manje od vodećeg Atletica.

Za Katalonce su dvaput pogađali Sergino Dest (43, 53) i Lionel Messi (56, 89), a u strijelce su se upisali i Antoine Griezmann (37) i Ousmane Dembele (71), dok je počasni gol za Baske zabio Barrenetxea (77).

Messi sada ima četiri gola više na vrhu ljestvice strijelaca od Urugvajca Luisa Suareza, a Argentinac je igrao ukupno 768. puta u dresu Barcelone, čime je prtestigao klupskog rekordera Xavija Hernandeza.

Atlético Madrid teškom mukom je kod kuće slavio s minimalnih 1:0 protiv Alavesa u 28. kolu Primere, pa Colcohonerosi opet imaju šest bodova više od Reala.

Atlético je poveo u 54. minuti zahvaljujući pogotku glavom Luisa Suareza na ubačaj Kierana Trippiera. Urugvajski centarfor je s 19 golova na poziciji drugog strijelca španjolskog prvenstva, iza svog velikog prijatelja i bivšega suigrača Lionela Messija.

No, junak dvoboja ipak je bio slovenski vratar Jan Oblak koji je obranio kazneni udarac Joselua u 86. minuti. Šime Vrsaljko i Ivo Grbić ostali su na klupi Atletica.