Gorica pobjedom protiv Zlatibora zadržala nadu u play-off

Branimir Korać • utorak, 23.03.2021.

Košarkaši Gorice upisali su pobjedu u 11. kolo ABA2 lige i tako su ostali u igri za doigravanje. Slavili su protiv Zlatibora 72:57 zahvaljujući odličnim drugim poluvremenom...

Gorica nastavlja bitku za ulazak u play-off ABA2 lige, a da bi se tamo našla, mora pobjeđivati redom sve protivnike na ovom posljednjem turniru na Zlatiboru. Bili su bolji od domaćina sa 72:57.

Šteta je što Goričani nisu mogli nastupiti na prvom turniru, a kasnije bili i oslabljeni, danas bi sigurno bili u puno komotnijoj situaciji. No još ništa nije izgubljeno i šansa postoji.

Protiv Zlatibora se vodila velika bitka u prvom poluvremenu gdje nijedan protivnik nije stvorio značajniju prednost, ali zato je Gorica u nastavku dvoboja bila bolja i stvorila razliku.

Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Goričanima koji su se odvojili i na kraju uz dobru obranu slavili sa 72:57.

Ivan Majcunić upisao je 20 poena uz pet skokova dok je Mate Kalajžić dodao 15 poena. Kod Zlatibora najefikasniji s devet poena bio je Brandon McCoy koji je uhvatio i osam skokova.