EP 2021. (U-21), skupina D, 1. kolo, 25.03.2021, 21:00 h, Stadion Bonifika, Koper
Suci: Bartosz Frankowski, Jakub Winkler, Dawid Igor Golis (Poljska)
Portugal (U21)
Fabio Vieira 68'
1:0(0:0) Hrvatska (U21)
Hrvatska (U21)

Portugal bolji od Hrvatske, presudio pad koncentracije u drugom dijelu

Branimir Korać • četvrtak, 25.03.2021.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine još jednom je poražena u prvoj utakmici na Europskom prvenstvu. Ovaj put bolji je bio Portugal koji je u Kopru slavio s 1:0. Hrvatska tako i dalje ne zna za pobjedu na europskim prvenstvima do 21 godine...

Dani Carvalho
63'
21
Francisco Conceicao
64'
23
Fabio Vieira
64'
10
Daniel Braganca
73'
9
Goncalo Ramos
81'
Dario Vizinger
64'
3
Hrvoje Babec
67'
20
Petar Musa
67'
13
Mihael Žaper
75'
21
Dario Špikić
75'
Igor Bišćan

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine i dalje ne zna za pobjedu na europskim prvenstvima tog uzrasta. Ovo je četvrto na kojem nastupa i još jednom je krenula porazom.

Snažni Portugalci slavili su s 1:0, imala je i Hrvatska prilika, ali Portugal je ipak bio bolji i na kraju je zasluženo slavio.

U početku susreta bilo je ponešto poluprilika na obje strane, a sredinom prvog djela prve ozbiljne situacije pred hrvatskim golom. Prvo je Pote pucao u blok More, a zatim Tiago Tomas što je blokirao Vušković. I nakon kornera je bilo opasno, na drugoj vratnici do lopte je došao Queiros, pucao glavom, a lopta je pogodila vratnicu.

Desetak minuta kasnije odlična reakcija Šempera nakon pokušaja Potea koji je opalio izvana, ali hrvatski vratar odbija u korner.

U završnici prvog diječla prijeti i Hrvatska. Ivanušec je povukao napad, dao loptu u 16 metara za Kulenovića koji je opalio iskosa snažno poluvisoko, ali odlično je reagirao Diogo Costa.

U drugom dijelu Hrvatska ostaje bez Lovre Majera koji u 64. minuti napupšta igru, a četiri minute kasnije Portugal dolazi do vodstva. Babec nije uspio dobro očistiti loptu pred hrvatskim kaznenim prostorom, Portugalci uzimaju loptu, Vieira/b> krasnim dodavanjem dolazi sam pred Šempera i mirno zabija.

Do kraja susreta Hrvatska je pokušavala doći do remija, nekoliko pokušaja Ivanušeca nije urodiolo plodom, a i Portugakl je na drugoj strani imao krasnu priliku kada je Lette došao sam pred Šempera i loše reagirao.

Hrvatska više nema pravo na krivi korak i do kraja grupne faze mora upisati pobjede protiv Švicarske i Engleske, teško da će nešto manje biti dovoljno.