Gorica svladala Sutjesku za kraj regularnog dijela ABA 2 lige

Matej Kačan • subota, 27.03.2021.

U posljednjem regularnom, 13. kolu ABA 2 lige su košarkaši Gorice svladali Sutjesku s 92:82 te su obavili svoj dio posla u borbi za izbjegavanje play-in turnira za ostanak...

Svoju sezonu u ABA 2 ligi završila je momčad Gorice koja na kraju balade ima omjer 5-8, uključeno s upisanim porazima iz prvog balona na koji nije stigla zbog koronavirusa. Gorica je na kraju svog puta svladala Sutjesku za svoju petu pobjedu.

Gorica je tijesnim porazom od MZT-a izgubila svoje šanse za doigravanje, ali nije igrala za prestiž u posljednjem susretu jer valja izbjeći play-out za ostanak u ligi. Korak naprijed je svakako pobjeda nad direktnim konkurentom kojeg je sad Gorica ostavila na pobjedi manje.

Hrvatski košarkaši su sjajnom napadačkom prvom četvrtinom ostvarili osam poena prednosti nad Crnogorcima, a na poluvremenu je već 15. U drugom dijelu nešto drukčija slika, Sutjeska do kraja smanjuje i sve završava na deset poena razlike za Goricu i 92:82.

Ivan Batur je s 20 poena vodio Goricu, po 15 su dodali Mate Kalajžić i Krešimir Ljubičić. Kod Sutjeske je sjajan bio Milošević s 29 poena, dok je Mislav Brzoja u 32 i pol minute ubacio 11 uz pet skokova i četiri dodavanja.