Ciprani šokirali Slovence, osam golova Belgije i sedam Nizozemske

Branimir Korać, HINA • srijeda, 31.03.2021.

Osim dvoboja između Hrvatske i Malte, odigran je još niz dvoboja kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo...

Nogometna reprezentacija Cipra priredila je iznenađenje pobijedivši Sloveniju s 1:0 u susretu H skupine kvalifikacija za SP 2022. godine.

Slovenija je otvorila kvalifikacije pobjedom protiv svjetskog doprvaka Hrvatske (1:0), a potom upisala dva poraza, od Rusije (1:2) i večeras od Cipra (0:1).

Pogodak odluke zabio je Ioannis Pittas u 42. minuti. Pieros Sotiriou je "ukrao loptu" nakon auta, dodao do Fotisa Papoulisa koji je asistirao Pittasu, a veznjak Apollona je ušao u kazneni prostor i lijepo zabio pod gredu za prvu pobjedu Cipra nakon poraza i remija u prva dva kola.

Slovačka je kod kuće svladala Rusiju s 2:1 i dodatno zakomplicirala situaciju u skupini. Pogotke su za Slovake dali Škriniar (38) i Mak (74), a za Rusiju Fernandes (74).

Nogometna reprezentacija Belgije je u susretu E skupine kvalifikacija za SP 2022. godine deklasirala Bjelorusiju s 8:0, dok je Nizozemska u susretu G skupine na gostovanju pobijedila Gibraltar sa 7:0.

Bronačani s posljednjeg Svjetskog prvenstva su već nakon prvog poluvremena vodili s 4:0, a u nastavku su zabili još četiri gola.

Strijelci su bili Michy Batshuayi (14), Hans Vanaken (17, 89), Leonardo Trossard (38, 76), Jeremy Doku (42), Dennis Praet (49) i Christian Benteke (70).

U drugom susretu iz ove skupine Wales je pobijedio Češku s 1:0, a pogodak odluke zabio je Daniel James u 82. minuti.

Oba sastava završila su utakmicu s igračem manje. Gosti su od 49. minute igrali bez isključenog Patrika Schicka, a kod Velšana "pocrvenio" je Connor Roberts u 77. minuti.

Na ljestvici vodi Belgija sa sedam bodova ispred Češke koja ima četiri boda.

Portugal je u dvoboju A skupine na gostovanju pobijedio Luksemburg s 3:1. Luksemburg je poveo u 30. minuti golom Gersona Rodriguesa, no u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio je Diogo Jota. U drugom dijelu za Portugal su zabili Cristiano Ronaldo (51) i Joao Palinha (80).

U drugom susretu iz ove skupine Srbija je uz dva gola Aleksandra Mitrovića u Bakuu pobijedila Azerbejdžan s 2:1.

Gosti su poveli golom napadača Fulhama u 16. minuti, izjednačio je Emin Mahmudov u 59. iz jedanaesterca, a Mitrović je u 81. minutu postigao još jedan pogodak vrijedan pobjede i tri boda. Bio je to njegov već peti gol u prva tri nastupa u kvalifikacijama za SP.

Na ljestvici vode Portugal i Srbija sa po sedam bodova.

Turska je u susretu protiv Latvije vodila 2:0 i 3:1, ali je na koncu završilo 3:3. Turci su u prvom kolu skupine G porazili Nizozemsku s 4:2, u drugom kolu Norvešku s 3:0, a činilo se kako će do tri boda i protiv Latvije. No gosti se nisu predavali.

Kenan Karaman (2), Hakan Calhanoglu (33) i Burak Yilmaz (52) su zabili za turski sastav, a Roberts Savalnieks (35), Roberts Uldriks (58) i Davis Ikaunieks (79) za goste.

Nizozemska je na gostovanju pobijedila Gibraltar sa 7:0 postigavši šest golova u drugom dijelu.

Strijelci su bili Steven Berghuis (42), Luuk de Jong (55), Memphis Depay (61, 88), Georginio Wijnaldum (62), Donyell Malen (64) i Donny van de Beek (85).

U trećem susretu iz ove skupine Norveška je na gostovanju pobijedila Crnu Goru s 1:0, a gol odluke zabio je Alexander Sorloth (35).

Na ljestvici vodi Turska sa sedam bodova, dok Nizozemska, Norveška i Crna Gora imaju po šest bodova.

SKUPINA A:
Azerbajdžan - Srbija 1-2 (Mahmudov 59-11m / Mitrović 16, 81)
Luksemburg - Portugal 1-3 (Rodrigues 30 / Jota 45+2, Ronaldo 51, Palhinha 80)

SKUPINA E:
Belgija - Bjelorusija 8-0 (Batshuayi 14, Vanaken 17, 89, Trossard 38, 76, Doku 42, Praet 49, Benteke 70)
Wales - Češka 1-0 (James 82)

SKUPINA G:
Gibraltar - Nizozemska 0-7 (Berghuis 42, de Jong 55, Depay 61, 88, Wijnaldum 62, Malen 64, Van de Beek 85)
Crna Gora - Norveška 0-1 (Sorloth 35)
Turska - Latvija 3-3 (Karaman 2, Calhanoglu 33, Yilmaz 52-11m / Savalnieks 35, Uldriks 58, Ikaunieks 79)