Milan 1:1 Sampdoria
Sampdoria

Milan u završnici spasio bod protiv Sampdorije

Matej Kačan • subota, 03.04.2021.

Nogometaši Milana su se kiksom vratili klupskim obvezama u Serie A. U sklopu 29. kola je Sampdoria odnijela bod sa San Sira, a gosti su i vodili do 88. minute susreta...

Novim kiksom Milana je sve jasnije kako će vjerojatno novi prvak Italije postati gradski rival Inter. Nakon remija protiv Sampdorije koji je lako mogao biti i poraz, Milan je pet bodova iza Intera uz dvije utakmice viška. Bod Milanu spasio je Jens Hauge u 88. minuti.

Plan Sampdorije bio je neutralizirati napadački talent Milana, i to je u prvom poluvremenu uspjelo sjajno jer nije bilo pogodaka ni boljih šansi domaćina u poprilično siromašnih prvih 45 minuta. Kod Milana je obrana ipak slabiji dio igre pa su gosti čekali svoju šansu i dočekali su je u drugom dijelu.

Igrala se 57. minuta kad je domaća obrana praktički poklonila loptu Fabiju Quagliarelli, a stari lisac sjajno i silovito gađa i koristi ponuđeno za 1:0. No, praktički odmah po pogotku je posao obrane prednosti za goste maksimalno otežan jer je drugi žuti dobio Adrien Silva i od 59. minute je Sampdoria s igračem manje.

To je označilo maksimalnu ofenzivu Milana, a do boda je stigao kad je Franck Kessie poslužio Haugea, a ovaj pravom reakcijom pogađa za 1:1. Mogao je Milan i do pobjede, ali vrlo raspoloženi Kessie nije uspio asistenciji dodati i pogodak, već je šansu u nadoknadi zapucao u vratnicu.

Kod Milana je Ante Rebić u igru ušao u 60. minuti, dok je Mario Mandžukić i dalje van stroja. Kod Sampdorije je Karlo Letica po običaju ostao na klupi.