Napoli bolji od Crotonea nakon golijade, Jurić slavio kod Cagliarija

Matej Kačan • subota, 03.04.2021.

U 15 sati je u Italiji odigrano sedam susreta 29. kola Serie A, a svi susreti su obilovali golovima i prilikama. Posebno je efikasno i dramatično bilo u Napulju gdje je Napoli svladao Crotone s 4:3, a pobjedu je upisala i Jurićeva Verona...

Nogometaši Napolija stigli su do četvrte pobjede u nizu, i to mnogo teže od očekivanog, dok je fenjeraš Crotone upisao novi poraz, opet nesretan u golijadi nakon 3:2 poraza od Bologne. Posljednja momčad lige se vratila nakon 3:1 zaostatka, ali je ostala bez bodova.

U prvom dijelu je Napoli poveo s 2:0 preko Insignea i Osimhena, dok je na 2:1 smanjio vrlo raspoloženi Simy. Na 3:1 je povisio Dries Mertens, a otvaranje drugog dijela pripada Simyju i Messiasu koji u 48. i 59. donose izjednačenje.

No, Di Lorenzo je u 72. imao druge planove pa zabija već sedmi gol na utakmici za nova tri boda Napolija koji mu donose odvajanje od Juventusa i četvrto mjesto na tablici. Crotone je ostao zadnji s osam bodova od Torina i zone spasa.

Verona hrvatskog stručnjaka Ivana Jurića napokon je prekinula niz od tri poraza te je sjela na osmo mjesto ljestvice, ispred Sassuola. Veroni su pobjedu kod Cagliarija donijeli golovi Baraka i Lasagne, a hrvatski je trener zaradio i crveni karton u 89. minuti zbog prigovora. Marko Rog i Nikola Kalinić su i dalje van stroja.

Dinamično je bilo i na susretu u Bergamu gdje je Atalanta zadržala svoje treće mjesto pobjedom nad Udineseom. Luis Muriel dominirao je u prvom dijelu golovima u 19. i 43. minuti za 2:0 domaćina, ali Udinese smanjuje preko Pereyre u 45.

U drugom dijelu je u 61. na 3:1 povisio Duvan Zapata, a pokušaj novog povratka Udinesea nije urodio plodom, već je doveo samo do smanjenja rezultata na 3:2 pogotkom Styger Larsena u 71. minuti.

Vatreno je bilo u Rimu gdje je Lazio svladao Speziju s 2:1 golovima Lazzarija i Caiceda iz penala u 88., ali je u nadoknadi bilo mnogo tenzija i vatre na terenu. Sudac je imao pune ruke posla pa je Lazio susret završio s devetoricom nakon isključenja strijelca prvog gola te Corree, a žuti karton je za Lazio s klupe dobio i trener Inzaghi. Martin Erlić je igrao 90 minuta za Speziju.

Ostala tri susreta su završila remijima. Benevento i Parma su odigrali 2:2, a istim je rezultatom završio i dvoboj Sassuola i Rome u kojem je Raspadori kasnim pogotkom izbio Rimljanima dva boda te ih je ostavio na sedmom mjestu s tri utakmice bez pobjede. Genoa i Fiorentina su odigrale 1:1.