Brekalo zabio za pobjedu nad Kölnom, Eintracht svladao Dortmund

Matej Kačan • subota, 03.04.2021.

Hrvatski napadač Josip Brekalo nastavio je dobru formu te je zabio pogodak za pobjedu Wolfsburga protiv Kölna za ostanak na trećem mjestu tablice...

Nogometaši Wolfsburga upisali su treću pobjedu u nizu i sasvim se čvrsto drže na trećem mjestu ljestvice. Jedini pogodak u minimalnoj pobjedi nad Kölnom za Wolfsburg je zabio hrvatski krilni napadač Josip Brekalo koji je tako na klub prenio dobru formu iz reprezentacije gdje je zabio Malti.

Nakon što je Wolfsburg preživio i gredu gostiju u prvom dijelu, Brekalo je u 69. minuti sjajno potegnuo s ruba šesnaesterca te je lijepo pogodio za 1:0 i pobjedu koja Wolfsburg smješta na samo tri boda od drugoplasiranog Leipziga. Marin Pongračić je ostao na klupi.

Od svog mjesta u Ligi prvaka sljedeće sezone se polako oprašta Borussia Dortmund koja je kod kuće poražena u direktnom dvoboju pretendenata na četvrto mjesto. Eintracht je u Dortmundu poveo autogolom Schulza, a do poluvremena je izjednačio Mats Hummels.

U drugom poluvremenu je Eintracht mnogo bolji pa u 65. Ilsanker zabija neregularni pogodak, a pobjedu gostima donio je Andre Silva u 87. Eintracht je tako pobjegao na sedam bodova prednosti nad Dortmundom te je čvrsto četvrti.

Iza Dortmunda se smjestio Bayer Leverkusen koji je nakon promjene na klupi formu malo popravio na Schalkeu koji je posljednji i sve je bliže matematičkom ispadanju. Alario i Schick su zabijali za Bayer, dok je Klaas-Jan Huntelaar smanjio na 2:1.

U ostalim susretima je Augsburg slavio s 2:1 protiv Hoffenheima koji je igrao bez Andreja Kramarića, dok su Mainz i Arminia podijelili bodove s 1:1.