Bender i Žižić predvodili Maccabi, ASVEL odnio pobjedu iz Tel Aviva

Branimir Korać • ponedjeljak, 05.04.2021.

Maccabi i ASVEL već su se oprostili od šansi za prolazak u četvrtfinale Eurolige, ali imali su zaostali dvoboji koji je trebalo odraditi. Francuzi su u Izraelu slavili 74:67...

I u drugom ovosezonskom dvoboju Maccabi je poražen od ASVEL-a. U prošlom su još jedni i drugi bili u igri za prolaz, a u Lyonu je slavio domaćin s 84:81, ovaj drugi bio je prestiža radi, a i u njkemu je bolji bio ASVEL.

Francuzi su pobjedu osigurali boljom igrom sredinom susreta, dobili su drugu i treću dionicu s ukupnih 43:26 i to je u konačnici bila prevaga.

Maccabi je imao dosta problema u šutu izvana, za tricu je šutirao tek 4/20 sok je ASVEL istovremeno šutirao 9/19.

Do ove sezone francuski klubovi imali su 11 uzastopnih poraza protiv Maccabija, ali ove sezone Izraelci su ostali bez pobjede.

Kod Asvela Norris Cole ubacio je 17 poena, a Guerschon Yabusele dodao je devet poena i deset skokova.

Kod Maccabija Dragan Bender za 35 minuta ubacio je 15 poena (3/8 za dva, 2/5 za tri, 3/3 slobodna) uz osam skokova te po dvije asistencije, osvojene lopte i blokade. Ante Žižić je za 26 minuta dodao 12 poena (5/10 za dva, 2/2 slobodna) i osam skokova.