Budimir zabio za pobjedu protiv Villarreala

Matej Kačan • nedjelja, 11.04.2021.

Hrvatski napadač Ante Budimir pokazao je put za Dinamo kako srušiti Villarreal na njihovom terenu. Budmir je zabio pogodak za pobjedu svoje Osasune...

Dinamov suparnik u Europskoj ligi Villarreal je pred uzvrat u Španjolskoj upisao kiks u domaćoj ligi, a presudio mu je baš Hrvat. Osasuna je slavila na El Madrigalu, a u 2:1 pobjedi je pobjednički pogodak postigao Ante Budimir u 74. minuti.

Preko sat vremena je Osasuna održavala "nulu" i odolijevala napadima i dobrim šansama domaćina u prvom dijelu, ali je i sama napadala. To se po prvi put isplatilo u 64. minuti sjajnim volejem Jona Moncayole u 64. minuti.

Samo šest minuta kasnije je Villarreal izjednačio, i to greškom Davida Garcije koji je u pokušaju izbijanja lopte pred svojim golom pogodio mrežu gostiju. No, samo tri minute kasnije je na drugoj strani korner koji izvodi Ruben Garcia.

Lijep ubačaj je pronašao glavu Budimira koji je bio najviši u skoku te je pogodio uz desnu stativu za 2:1 i četvrtu uzastopnu utakmicu Osasune bez poraza. Villarreal je prekinuo niz od tri pobjede te je na sedmom mjestu.

U drugom susretu je bilo vrlo zanimljivo u Valenciji gdje je Real Sociedad opet remizirao, a ovaj put je ispustio 2:0 prednost. Valenciji su svirana dva penala, a prvi je zapucao Soler u 29. minuti. Do poluvremena su Baske u dvostruko vodstvo doveli Guevara i Alexander Isak.

No, drugi dio donosi novu priliku s 11 metara za Valenciju koju koristi Wass, dok je u 73. izjednačio Gabriel Paulista. U 80. je Gomez dobio drugi žuti te je ostavio domaćina s igračem manje, ali Sociedad nije uspio doći u novo vodstvo do kraja.