Kovačev Monaco do nove pobjede, Bašić igrao u uvjerljivom porazu

Matej Kačan • nedjelja, 11.04.2021.

U 32. kolu Ligue 1 su u nedjelju u kaciji bila dva Hrvata, a ostvarili su polovičan uspjeh. Niko Kovač stigao je do nove pobjede, dok je Toma Bašić igrao u uvjerljivom porazu...

Nogometaši Monaca koje s klupe vodi Niko Kovač upisali su novu pobjedu u Ligue 1, treću u nizu te nastavljaju svoj lov prema vodećem dvojcu Lillea i PSG-a. Monaco je kod kuće imao lakši zadatak protiv fenjeraša Dijona, ali je gost odolijevao 45 minuta.

Ipak, vodstvo je stiglo u 49. kad je Wissam Ben Yedder kazneni udarac poslao u vratara, ali na odbijanac dolazi Stevan Jovetić te pogađa iz blizine. Ben Yedder je ipak bio uspješniji u 63. minuti kad je lijepim lobom postavio 2:0, a u 89. je dobio novu priliku iz kaznenog udarca koju je iskoristio za konačnih 3:0.

Od Hrvata je u akciji bio i Toma Bašić koji je odigrao 90 minuta za svoj Bordeaux u teškom porazu od St. Etiennea. Poveli su gosti preko Hwanga u devetoj minuti, ali onda na scenu stupa Khazri s dva gola do poluvremena, a onda i još jednim u 71. za 3:1. Posao je dovršio Youssouf.

Nice i Reims su odigrali bez pobjednika i pogodaka, dok je tek jedan gol pao na prvom susretu dana između Rennesa i Nantesa. Rennes je slavio golom Terriera u 52. minuti. Bodove su u donjem domu podijelili Brest i Nimes s 1:1, dok je Lens očekivano deklasirao Lorient.

Dva penala su dobili domaćini, za 1:0 i konačnih 4:1 koje su realizirali Kakuta i Banza, dok su za Lens zabijali još Jean i Kalimuendo. Jedini gol za Lorient je zabio Moffi.