Jurić upisao novi poraz, Crotone sve bliži ispadanju

Matej Kačan • subota, 17.04.2021.

U subotu su u Serie A odigrana prva dva susreta u ranijim terminima, a dobrih vijesti i dalje nema za Veronu Ivana Jurića te Crotone. Oboje su upisali nove poraze i situacija na tablici je sve teža...

Iako je Ivan Jurić naglasio kako je zadovoljan igrama i poziciji na tablici u Veroni u odnosu na ulaganja, momčad se ipak nalazi u vidnoj krizi rezultata. Četvrti poraz u posljednjih pet susreta stigao je na gostovanju kod Sampdorije koja se približila na samo dva boda.

Iako je Verona izdominirala u prvom poluvremenu te je sveukupno bila u najmanju ruku podjednak protivnik, domaćin je ovaj put imao ubojitu završnicu u drugom dijelu. Krenulo je sjajno za Jurića, već u 13. minuti je njegova ekipa povela fantastičnim pogotkom Darka Lazovića iz slobodnjaka.

No, Verona nije uspjela oplemeniti svoju dominaciju do poluvremena, a u drugom je stigla kazna i ubojita Sampdoria. Sve je krenulo već u prvim sekundama drugog dijela kad je Jakub Jankto zakucao odbijenu loptu za 1:1, a u 72. minuti Adrien Tameze radi prekršaj u svojih 16 metara.

Manolo Gabbiadini nije propustio priliku s 11 metara i dogodio se preokret, a pobjedu Sampdorije još je uvjerljivijom učinio Morten Thorsby glavom nakon slobodnjaka. Ivor Pandur i Karlo Letica su ostali kao pričuvni vratari na klupama, a Nikola Kalinić nije bio u konkurenciji za nastup kod Jurića.

Verona je sad deveta i Sampdoria se na desetom mjestu približila na samo dva boda pa Jurić pod hitno mora tražiti rješenja za popravak forme. Formu pod hitno mora popraviti i Crotone kojem bježi i zadnji vlak za ostanak u Serie A.

Posljednju momčad lige je u gostima nadvisio Udinese, iako je Simy kod Crotonea u ubojitoj formi pa je upisao novi pogodak. No, na drugoj strani još je raspoloženiji bio Rodrigo De Paul u 41. i 74. minuti za slavlje Udinesea koje Crotone ostavlja na 15 bodova i 12 bodova od Torina u zoni spasa.