Ludi preokret Cagliarija protiv Parme, Sassuolo siguran

Matej Kačan • subota, 17.04.2021.

U dva kasnija susreta Serie A smo vidjeli jedan ludi preokret u utakmici ekipa s dna. Cagliari je u nadoknadi preokrenuo Parmu te je stigao na samo dva boda od Torina i zone spasa...

U jednom od rijetko viđenih, ludih preokreta su nogometaši Cagliarija ostvarili vrlo važnu pobjedu u pokušaju da izbore ostanak, a ujedno su i mnogo udaljili Parmu od istog. Bio je to dvoboj dvije ekipe iz zone ispadanja gdje je Parma u 66. minuti imala 3:1 da bi na kraju ostala bez svega.

Povela je Parma već u petoj minuti, kad je Giuseppe Pezzella pogodio za 1:0. U 31. Parma vodi i 2:0, zabio je Juraj Kučka, a do poluvremena je Cagliari ipak smanjio preko Leonarda Pavolettija.

Kad je u 60. minuti Dennis Man pogodio za 3:1 se činilo da će ostatak biti formalnost, ali slijede pola sata kao iz transa za Cagliari. Prvo je u 66. zabio Razvan Marin za 3:2, a u nadoknadi je drama došla do samog vrhunca.

Gaston Pereiro u prvoj minuti nadoknade zabija za 3:3, a samo tri minute kasnije, u posljednjim sekundama susreta poslužuje Alberta Cerrija koji zabija za 4:3 i veliki preokret. Cagliari je na 25 bodova, dva boda ispod 17. Torina koji ima dvije utakmice manje, dok je Parma pretposljednja s 20 bodova.

U susretu koji je prethodio tome smo također mogli vidjeti preokret u posljednjih pola sata. Fiorentina je vodila protiv Sassuola pogotkom Bonaventure, a preokrenuo je Berardi s dva gola te Lopez za 3:1.