Milan 2:1 Genoa
Genoa

Milan svladao Genou uz gol Rebića, četvorica Hrvata na travnjaku

Mihaela Bradovski • nedjelja, 18.04.2021.

Milan i Genoa otvorili su nedjeljni program u Serie A, Milan je opravdao ulogu favorita i upisao pobjedu, ali Genoa ima za čim žaliti...

Milan je napokon stigao do pobjede na San Siru. Nakon šest utakmica bez pobjede u kojima tri puta remizirao i tri puta izgubio, dočekao je žrtvu,. Ugostio je Genou i upisao pobjedu 2:1.

Bilo je i tu dosta mučenja, drugi gol Milana bio je autogol, a Genoa je do kraja susreta opasno prijetila, puno pokušaja završavalo je u bloku domaćina koji se ipak uspio obraniti.

Rano je Milan stigao do vodstva, u 13. minuti slobodnjak za domaćina, lopta je pogodila u živi zid, no odbila se do Kalulua koji prsima spušta za Antu Rebića, a on iz voleja s ruba kaznenog prostora pogađa u suprotni kut.

U završnici prvog dijela Genoa se vratila u utakmicu. Zajc je izveo korner, Destro je dobio dvoboj s Tomorijem i glavom je zabio za 1:1.

Odmah na početku drugog dijela velika prilika za Rebića. Leao je napravio odličan posao i prošetao kroz obranu, pronašao je u sredini Rebića koji iz blizine puca preko gola.

Milan je vratio prednost na svoju stranu u 68. minuti. Calhanoglu je izveo korner, Mandžukić je bio u skoku, nije zahvatio loptu i to je prebarilo Scamaccu od kojeg se lopta odbija u gol.

Do kraja susreta nekoliko neugodnih pokušaja gostiju, Milanova obrana stajala je čvrsto, u par navrata odbijala loptu i ona nije pronašla put do mreže.

Ostalo je 2:1, Rebić je kod domaćina odigrao cijelu utakmicu, a Mandžukić od 62. minute dok je kod gostiju Badelj igrao cijelu utakmicu, a Pjaca ušao u 56.