Paris Saint-Germain 3:2 Saint-Étienne
Saint-Étienne

PSG u dramatičnoj završnici golom u 95. minuti svladao St. Etienne

Mihaela Bradovski • nedjelja, 18.04.2021.

Nastavlja se dramatična utrka za naslov prvaka Francuske u kojoj sudjeluju četiri momčadi. PSG je jedna od njih, a na svom travnjaku s 3:2 svladao je St. Etienne, sastav iz sredine poretka...

Čudesna završnica na parku Prinčeva! PSG nema pravo niti na najmanji kiks, a isto vrijedi i za Lille, Monaco i Lyon ako žele ostati u borbi za titulu prvaka. Nakon što je Lille u petak odigrao 1:1 kod kuće protiv Montpelliera, PSG mu se približio na bod, Monaco može doći na dva boda, a Lyon na tri. Svi imaju šanse za naslov, a prvak će biti onaj koji će manje kiksati u finišu sezone.

U dvoboju između PSG-a i St. Etiennea pogodaka nije bilo sve do 78. minute. Tada gosti dolaze do pogotka, Denis Bouanga neočekivano je doveo St. Etienne u vodstvo.

Još gosti nisu bili niti svjesni da vode, a Parižani su došli do poravnanja. Već u sljedećoj minuti Kylian Mbappe poravnava na 1:1, a kada je u 86. minuti dosuđen kazneni udarac za domaćina, činilo se da je priči kraj. Izveo ga je Mbappe za 2:1.

Uzbuđenja se nastavljaju u sudačkoj nadoknadi. U 92. minuti Sergio Rico je kratko odbio loptu do Romaina Hamoume koji iz blizine zabija za 2:2.

Uslijedio je završni pritisak Parižana, Angel Di Maria u 95. minuti ubacio je s desne strane, u petercu je sam ostao Mauro Icardi i glavom zabio za 3:2.

Važna pobjeda za PSG, a koliko mu znači, najbolje pokazuje kako je proslavljen.