Atletico 'petardom' ostao na vrhu, Huesca tijesno izgubila

Matej Kačan • nedjelja, 18.04.2021.

I nakon kraja 33. kola La Lige će Atletico Madrid ostati na vrhu lige. Atletico je domaćom 5:0 pobjedom nad Eibarom zadržao prednost i u slučaju pobjede Reala...

Nogometaši Atletico Madrida sjajnom su pobjedom osigurali da i kraj ovog kola dočekaju na prvom mjestu tablice. Atletico je kod kuće deklasirao Eibar s čak 5:0. Nije domaća ekipa ponudila neki vatromet u prvom poluvremenu, ali je u samoj završnici prvog dijela riješio susret.

U 42. minuti je Angel Correa zabio nakon kornera, a samo dvije minute kasnije isti junak posprema dodavanje Carrasca za 2:0 bez neke pretjerane igre. U drugom dijelu je Atletico otvorio na najbolji mogući način, Carrasco je asistenciji dodao i gol za 3:0 iz situacije jedan na jedan u 49. minuti.

Samo četiri minute kasnije se nastavlja simultanka Corree, ovaj put je on u ulozi asistenta za Marcosa Llorentea koji postavlja 4:0. 15 minuta nije bilo uzbuđenja, a onda Carrasco upisuje još jedan asist, i to za drugi gol Llorentea.

Atletico tako ima četiri boda uz utakmicu više u odnosu na Real i pet bodova više od Barcelone, a na klupi su u današnjem susretu ostali Šime Vrsaljko i Ivo Grbić. Eibar je ostao posljednji i četiri ga boda dijele od zone spasa.

Tamo je trenutno Huesca s 27 bodova, kao i Alaves i Valladolid, a Huesca je za dlaku propustila bod zlata vrijedan, upravo na gostovanju kod direktnog konkurenta Alavesa. Dugo je na semaforu stajala nula, a onda je Rodrigo Battaglia pogotkom u 85. minuti riješio stvar.