Premiership, 32. kolo, 18.04.2021, 17:00 h
Manchester United 3:1 Burnley
Burnley

Greenwood spasio United blamaže, Cavani potvrdio pobjedu

Matej Kačan • nedjelja, 18.04.2021.

Nogometaši Manchester Uniteda uspjeli su u završnici susreta svladati Burnley i izbjeći kiks u 32. kolu Premier lige te su tako došli nadomak osiguravanja Lige prvaka...

Iako se u zadnjih deset minuta susreta na Old Traffordu ušlo s 1:1 na semaforu na susretu između Manchester Uniteda i Burnleyja, drugoplasirana momčad lige se ipak spasila blamaže te je upisala nova tri boda kojima se odvojila od Leicestera na čak deset bodova.

Time je United nadoknadio i zaostali susret u odnosu na City i na osam je bodova zaostatka te ima još teoretske i matematičke šanse u jednom od većih preokreta u povijesti uzeti naslov. No, bitniji kontekst je onaj u kojem Crvene vragove samo teorija izbacuje iz sudjelovanja u Ligi prvaka sljedeće sezone.

No, nije sve bilo tako lako niti je United bio uvjerljiv. Dominirao je United, ali je i Burnley imao svoje šanse, pa i pogodak Chrisa Wooda u drugoj minuti, ali iz zaleđa. Prvih 45 minuta je prošlo u dobrom tempu i promašajima s obje strane pa je na odmoru 0:0.

Srećom po United je pogodak u drugom dijelu pao brzo, preko Masona Greenwooda kojem je priliku za udarac krasno namjestio Marcus Rashford. No, samo dvije minute kasnije smo opet na početku kad je James Tarkowski iz kornera loptu poslao u mrežu.

Mirovao je susret preko pola sata, Burnley je ljubomorno čuvao bod i kiks za United je bio na pomolu. No, u 84. se opet ukazao mladi Greenwood koji je pucao s ruba kaznenog prostora, a lopta se odbila od bloka i u mrežu. Da ne dođe do remija u posljednjim sekundama se pobrinuo Edinson Cavani koji je u trećoj minuti nadoknade zapečatio sudbinu Burnleyja za 3:1.