Tereza Mrdeža uhvatila samo jedan gem u prvom kolu turnira u Istanbulu

Branimir Korać • utorak, 20.04.2021.

Nakon što je uspješno prošla kroz kvalifikacije, Tereza Mrdeža upisala je visok poraz protiv četvrte nositeljice Ruskinje Darije Kasatkine. Kasatkina joj je prepustila samo jedan gem...

Odlični nastupi u kvalifikacijama donijeli su Terezi Mrdeži ulazak u glavni ždrijeb turnira u Istanbulu, ali tamo se nije dobro provela. Prva protivnica bila joj je Daria Kasatkina i nanijela joj je težak poraz.

Mrdeža je uhvatila samo jedan gem u 66 minuta provedenih na terenu i to u prvom setu kod rezultata 3:0. Nakon toga sve je bilo u znaku Ruskinje.

Kasatkina je uzela sve gemove na servisu Mrdeže dok je hrvatska tenisačica jedini gem uzela na servisu Kasatkinje. Ukupno je imala šest break lopti i napravila break jednom dok je servis gubila sedam puta.

Kasatkina nakon pobjede 6:1, 6:0 u drugom kolu igra protiv Ukrajinke Marte Kostjuk.