Ana Konjuh bez većih problema u dva seta do četvrtfinala Istanbula

Mihaela Bradovski • srijeda, 21.04.2021.

Ana Konjuh odradila je još jedan dobar meč na WTA Touru. U Istanbulu je stigla već do četvrtfinala i to pobjedom u drugom kolu protiv osme nositeljice Qiang Wang...

Ana Konjuh i drugu protivnicu na WTA turniru u Istanbulu svladala je u dva seta. Nakon što je u prvom kolu nadigrala Saru Errani, u drugom kolu bila je bolja od Kineskinje Qiang Wang, 50. igračice svijeta.

Wang je bila bez ikakve šanse, od početka je Konjuh dominirala i na kraju je za pobjedu trebala svega 80 minuta.

Prva je do break lopte u ovom meču došla Wang i to u trećem gemu, ali Konjuh se izvukla i odmah u sljedećem gemu oduzela Kineskinji servis. Imala je Wang 15:40 i priliku za povratak, nije ju iskoristila i Konjuh uz novi break odlazi do seta sa 6:1.

U drugom setu Kineskinja se dva puta vraćala iz breaka zaostatka, ali kada je Konjuh treći put zaredom oduzela joj servis i povela s 4:3, više se nije oporavila.

Hrvatska tenisačica u četvrtfinalu će igrati protiv Ukrajinke Marte Kostjuk koja je u dva seta eliminirala četvrtu nositeljicu Dariju Kasatkinu.