Real Madrid bez Modrića do tri boda, Sevilla prati društvo s vrha

Branimir Korać • četvrtak, 22.04.2021.

Španjolci odrađuju susrete 31. kola, a od momčadi iz vrha do tri boda došli su madridski Real i Sevilla. Betis i Villarreal razočarani su završili svoje susrete...

Madridski Real bez lakše ozlijeđenog Luke Modrića gostovao je kod Cadiza i upisao pobjedu 3:0. Madriđani su rutinski odradili posao i sredili su domaćina u deset minuta. Poveli su golom Karima Benzeme u 30. minuti iz kaznenog udarca da bi Alvaro Odriozola zabio drugi gol, a Benzema još jedan u 40. minuti.

Sevilla puše za vratom vodećima nakon što je upisala još jednu pobjedu. Ovaj put svladala je u gostima Levante s 1:0, a jedini pogodak postigao je početkom drugog dijela Youssef En Nesyri. Ivan Rakitić ušao je u 75. minuti umjesto Susa.

Real Betis stigao je do četvrtog remija uzastopno, ovaj put na svom travnjaku protiv Athletic Bilbaa. Odigrao je bez pogodaka i na kraju mogao biti zadovoljan jer je od 11. minute igrao bez isključenog Nabila Fekira.

Razočarao je Villarreal koji je podbacio u gostima kod Alavesa i upisao poraz 2:1. Alaves je s dvije pobjede pobjegao iz zone ispadanja i može nakratko odahnuti. Do pobjede su ga vodili Joselu i Edgar Mendez, a Paco Alcacer bio je početkom drugog poluvremena strijelac za goste za poravnanje na 1:1 u tom trenutku.

Osasuna igra u odličnoj formi te je upisala treću uzastopnu pobjedu. Ovaj put svladala je Valenciju s 3:1 golovima Javiera Martineza Calva, Jonathana Callerija i Roberta Torresa. Torres je zabio iz kaznenog udarca nakon što je dvije minute ranije jedan penal propustio realizirati. Jedini strijelac za goste bio je Kevin Gameiro. Ante Budimir ušao je u igru u 78. minuti.

U borbi za opstanak Elche i Valladolid remizirali su 1:1. Obje momčadi borit će se za ostanak do samog kraja, a ovdje su na kraju ipak zasluženo remizirale. Domaćin je vodio od 22. minute golom Fidela, međutim Valladolid je u završnici izjednačio preko Lucasa Olaze.