Zubac blizu double-double učinka u novoj pobjedi Clippersa

Branimir Korać • subota, 24.04.2021.

U noćašnjem programu u NBA ligi od Hrvata je u akciji bio samo Ivica Zubac te je protiv Houston došao na dva skoka do double-double učinka...

Houston Rocketsi upisali su treći uzastopni poraz, ovaj put stigao je protiv LA Clippersa kojima je to četvrta uzastopna pobjeda. Clippersi su ovdje užasno napadački odradili treću dionicu u kojoj su upisali samo 11 poena, ali bez obzira na to, stigla je pobjeda.

Ivica Zubac nije imao nimalo jednostavan zadatak. Na suprotnoj strani bio je vrlo neugodni, pokretljivi i agresivni Christian Wood koji je stvarao dosta problema. Na kraju je Wood završio s 24 poena i 19 skokova, a Zubac s 12 poena (5/9 za dva, 2/4 slobodna) i osam skokova.

Pobjednik je odlučenoj u zadnjoj dionici, nakon očajne treće, Clippersi su u zadnjih 12 minuta ušli s minusom, ali tu su jako dobro reagirali i uzeli pobjedu.

Paul George završio je s 33 poena i 14 skokova, a Reggie Jackson dodao je 19 poena te po pet skokova i asistencija.

Kod Houstona uz Wooda dobro je odigrao i John Wall s 27 poena i 13 asistencija, a Kelly Olynyk dodao je 23 poena i deset skokova.

I bez Duranta i Hardena te uz loš šuterski nastup Irvinga, Brooklyn je upisao pobjedu protiv Bostona. Celticsima je nedostajao Jaylen Brown, Kemba Walker je odmarao, ali vratio se Evan Fournier.

Bez obzira na to, Netsi su u ključnim trenucima bili pravi i upisali su pobjedu.Joe Harris ubacio je 20 poena, Jeff Green 19, a Kyrie Irving 15 uz 11 asistencija i devet skokova.

Kod Bostona Jayson Tatum imao je 38 poena (6/12 trica) i deset skokova, a Payton Pritchard dodao je 22 poena (6/7 trica).

Golden State Warriorsi visoko su svladali Denver Nuggetse sa 118:97. Pobjeda je osigurana u drugom poluvremenu, a Nuggetsi su već u prvoj minuti susreta ostali bez ozlijeđenog Willa Bartona i nisu uspjeli uspostaviti pravi ritam. Još kada se u drugom dijelu raspucao Stephen Curry, pobjednik je riješen.

Curry je ubacio 32 poena uz osam skokova, Kelly Oubre dodao je 23 poena, a Draymond Green 13 skokova i 19 asistencija. 26 poena na suprotnoj strani je ubacio Michael Porter.

Portland je nastavio s tijesnim porazima, a nakon što je od Clippersa i Nuggetsa poražen poen razlike, od Memphisa je poražen 130:128. 33 poena i 13 asistencija upisao je Ja Morant, a 27 poena Damian Lillard. Jusuf Nurkić dodao je 25 poena i 17 skokova.