Genoa
Genoa 2:0 Spezia

Genoa svladala Speziju i stigla nadomak ostanka

Matej Kačan • subota, 24.04.2021.

U susretu 33. kola koji je bio direktan dvoboj dvije ekipe koje se nadaju ostanku u Serie A, nogometaši Genoe su kod kuće s 2:0 svladali Speziju te su privremeno skočili na 13. mjesto i napravili su ogroman korak prema ostanku...

Jedan od dvoboja koji će definitivno krojiti donji dom Serie A i odlučiti tko će prvoligaško društvo činiti i sljedeće sezone odigran je ranog poslijepodneva u Genoi. Istoimeni domaćin je s 2:0 svladao direktnog konkurenta u borbi za ostanak, momčad Spezije.

U dvoboju koji je na terenu imao tri hrvatska nogometaša je Spezia kroz veći dio susreta dominirala posjedom, ali osim jednog udarca glavom nije stvorila apsolutno ništa, nikakvu veću priliku. S druge strane, Genoa je tri puta tresla mrežu, od čega dva puta legalno.

U 28. minuti je Mattia Destro bio u duelu i pri pokušaju udarca, a lopta se odbila do Gorana Pandeva koji je šalje u mrežu. Ipak, na žalost domaće ekipe se upalio VAR te je pokazan prekršaj Destra pa pogodak nije priznat, a na poluvrijeme se ide s 0:0.

Ipak je Genoa povela u drugom dijelu, odbijanac je ovaj put stigao do Gianluce Scamacce koji je miran, i u dozvoljenoj poziciji pa domaćin ipak slavi. Ostalo je tih 1:0 od 63. minute sve do kasne faze susreta kad je lijepom solo akcijom u kontri i pogotkom 2:0 postavio Eldor Shomurodov.

Martin Erlić na jednoj i Milan Badelj na drugoj strani su igrali svih 90 minuta,dok je Marko Pjaca kod Genoe izašao u 63. Genoa je prekinula niz bez pobjede te je s 36 bodova nadomak ostanka, dok je Spezia ostala na 33.

Prvi u zoni ispadanja je Cagliari koji ima 28 uz utakmicu manje i borba za ostanak će za nekoliko klubova biti dramatična do samog kraja. 33 ima i Fiorentina, a na 31 su Torino i Benevento.