Sassuolo upisao četvrtu pobjedu u nizu, golijada na derbiju začelja

Matej Kačan • subota, 24.04.2021.

U druga dva susreta subote u Serie A su odigrani dvoboji na samom dnu lige i u sredini tablice. Posebno je zanimljiv bio susret Crotonea i Parme, budućih sudionika Serie B...

Ako već po svemu sudeći ispadaju u Serie B, Crotone i Parma su nam za oproštaj odlučili ponuditi pravi spektakl u međusobnom ogledu. Parma je dočekala posljednju momčad lige, a na susretu je palo čak sedam pogodaka uz pobjedu Crotonea i približavanje predzadnjem mjestu.

Opet je fantastičan bio Simy. Nigerijski napadač koji se na ljeto spominjao kao možebitno pojačanje Hajduka je ove sezone briljantan te je s dva nova pogotka podigao svoj konto na 17 ligaških golova ove sezone te hvata okruglu brojku od 20 koliko je imao u Serie B prošle sezone.

Nakon što je za Crotone zabio Magallan u 14. minuti, a izjednačio Hernani u 29., Simy je u 42. vratio vodstvo gostima koje je do poluvremena stigao podebljati i Ounas. No, početkom drugog poluvremena se Parma vraća.

Gervinho u 49. minuti te Mihaila u 54. su postavili 3:3, a pobjedu gostima ipak je donio Simy svojim drugim pogotkom u 69. za 4:3 u sjajnoj utakmici. Ipak, Parma na 20 i Crotone s 18 bodova su vrlo daleko od ostanka jer 17. Benevento u zoni spasa ima 31 bod.

U sjajnu formu je baš u završnici sezone ušao Sassuolo koji ima kvalitetu za prijetiti gornjem domu, ali je slabom formom na zimu pao u sredinu poretka. Ipak, zeleni pokazuju što znaju četvrtom pobjedom u nizu koja je stigla protiv Sampdorije, a strijelac u 1:0 pobjedi bio je Domenico Berardi u 69. minuti.

Sassuolo je siguran osmi s čak 10 bodova više od svog današnjeg suparnika, a ispred je Roma s tri boda više i utakmicom manje.