Real upisao kiks, Betis izvukao bod peti put u nizu

Matej Kačan • subota, 24.04.2021.

Real Betis je nastavio svoj niz od čak pet remija, ali je prava vijest da je novi remi stigao protiv Real Madrida koji je tako upisao nenadani kiks...

Niti nogometaši Real Madrida nisu uspjeli prekinuti nesvakidašnji niz remija koje bilježi Betis Momčad iz Seville već je pet utakmica u nizu dijelila bodove nakon 90 minuta, a drugi put u nizu igra 0:0. Real je tražio pobjedu, ali ovim kiksom otvara priliku Barceloni da ga preskoči.

Dominirao je Real i nizao udarce, ali je stvorio tek tri bolje šanse. Dvije je zapucao Rodrygo u 26. i 56. minuti, dok je Luka Modrić u 66. minuti sjajno pucao s ruba kaznenog prostora, ali je Claudio Bravo sjajno izvadio iz samog donjeg kuta.

Nije do kraja bilo pogodaka pa Real upisuje 71. bod i ima dva manje od Atletica uz utakmicu viška, dok Barcelona zaostaje s tri boda, ali uz dvije utakmice manje i s dvije pobjede će biti drugoplasirana. Modrić je igrao do 77. minute susreta.

I prethodni su susreti obilovali remijima, Valencia je tek u završnici pogotkom Gaye izborila 1:1 protiv Alavesa kojeg je u vodstvo doveo Guidetti, dok su 1:1 golovima Plana i Cale odigrali Valladolid i Cadiz.

Jedinu pobjedu dana je upisao Elche koji je kod kuće svladao Levante s 1:0 pogotkom Boyea. Za Elche je to vrlo važno jer je zbog remija Valladolida pobjegao iz zone ispadanja te je trenutno 17. s 30 bodova uz bod i utakmice više od Valladolida.