Zakuhala se borba za naslov, Atletico poražen u Bilbau, pobjede Barcelone i Seville

Mihaela Bradovski • nedjelja, 25.04.2021.

Čeka nas paklena završnica španjolskog prvenstva, četiri momčadi u nju ulaze s nadom da mogu do titule prvaka. Posebno sada u završnici, svaki izgubljeni bod bit će skup...

U važnom susretu u borbi za opstanak Getafe je uzeo sva tri boda u gostima kod Huesce. S ova tri boda Getafe je odmaknuo od zone ispadanja na pet bodova dok je Huesci sigurna zona udaljena tri boda.

Junak gostiju bio je Turčin Enes Unal koji je postigao oba pogotka. Inače bio je to susret bez previše prilika u kojem su gosti onih nekoliko svojih uz dobar postotak iskoristili.

Madridskih Atletico imao je praktički titulu u džepu, ali s vremenom se prednost topila i sada, ako Barcelona upiše pobjedu u zaostalom dvoboju, neće više biti na vrhu.

Novi poraz Atletico je upisao u gostima u Bilbau gdje ga je svladao domaći Athletic s 2:1. Athletic je stigao do vodstva već u osmoj minuti kada je Alejandro Berenguer poslao loptu u mrežu i sve do 77. minute domaćin je bio u vodstvu. Tada Stefan Savić poravnava i vraća Atletico u igru, ali u 86. minuti Inigo Martinez postiže novi pogodak i zabija za pobjedu.

Ivo Grbić i Šime Vrsaljko odgledali su utakmicu s klupe.

U dvoboju momčadi iz sredine poretka, Celta je bila bolja od Osasune s 2:1. Gosti su imali više prilika i blagu dominaciju, ali pobjedu je odnio domaćin.

Već u sedmoj minuti Hugo Mallo morao je napustiti igru, ali to nije omelo domaćina koji je otišao na 2:0 golovima Iaga Aspasa i Jeisona Murilla, a Roberto Torres iz kaznenog udarca smanjio je na 2:1. Ante Budimir izašao je u 74. minuti, tri minute prije smanjenja gostiju.

Sevilla ostaje u borbi za naslov prvaka. U zadnjih osam kola upisala je sedam pobjeda i jedan remi, u najboljoj je formi i sve se ozbiljnije spominje u utrci za naslov.

Protiv Granade je povela već u 16. minuti golom Ivana Rakitića iz kaznenog udarca, a Lucas Ocampos početkom drugog dijela odveo je Sevillu na 2:0. U završnici susreta Roberto Soldado samo je smanjio na 2:1 iz kaznenog udarca. Rakitić je igru napustio u 86. minuti.

Zanimljivo je bilo u Villarrealu gdje je istoimeni domaćin ugostio Barcelonu. Barca je na kraju slavila s 2:1 golovima Antoinea Griezmanna koji je okrenuo rezultat za manje od deset minuta nakon što je Villarreal poveo preko Samuela Chukwuezea.

Domaćinu je posao otežan od 65. minute kada je Manu Trigueros isključen nakon ružnog starta na Leu Messiju.

Barcelona je preživjela teško gostovanje i sada je ponovno u odličnoj poziciji s tim da ima i domaći dvoboj protiv Atletica.