Lille preokretom do pobjede u Lyonu, nova tri boda za Kovačev Monaco

Branimir Korać, HINA • ponedjeljak, 26.04.2021.

U derbiju 34. kola francuskog nogometnog prvenstva Lille je na gostovanju pobijedio Lyon sa 3:2 vrativši se na vrh Le Championnata.

Lille je do iznimno važnih bodova stigao premda je gubio 0:2, a tvorac velikog preokreta bio je Burak Yilmaz postigavši dva gola uz asistenciju.

Domaćin je poveo u 20. minuti golom Islama Slimanija, a 15 minuta kasnije je Jose Fonte zatresao vlastitu mrežu za 2:0. U posljednjim trenucima prvog dijela Burak Yilmaz je smanjio iz slobodnog udarca, a u 60. minuti asistirao Jonathanu Davidu za 2:2. Potpuni preokret se dogodio u 85. minuti kada je Yilmaz svojim drugim golom doveo goste u prednost.

Domagoj Bradarić je za Lille igrao prvo poluvrijeme.

Lille se ovom pobjedom vratio na vrh ljestvice s bodom više od PSG-a i dva boda više od Monaca, dok Lyon na četvrtom mjestu ima šest bodova manje i praktički je ispao iz utrke za naslov prvaka.

Monaco, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač u susretu 34. kola je na gostovanju pobijedio Angers s 1:0.

Pogodak odluke zabio je Wissam Ben Yedder u 79. minuti utakmice. Za domaći sastav je do 82. minute igrao Mateo Pavlović.

Bila je to peta uzastopna pobjeda momčadi iz Kneževine uz razliku pogodaka 15:0.

U ranije odigranom susretu Lorient je pobijedio Bordeaux s 4:1, a za goste je do 83. minute igrao hrvatski nogometaš Toma Bašić.

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Teremas Moffi (20, 43, 80), a pogodak za domaćine zabio je i Yoane Wissa (18). Issouf Sissokho je u 83. tek ublažio poraz Bordeauxa.

Bašić je započeo susret u početnom sastavu Bordeauxa, a igrao je do 83. minute.

Nakon petog uzastopnog poraza, te čak jedanaestog u posljednjih 13 kola, Bordeaux je sve bliže zoni ispadanja. Četiri kola prije kraja sezone "Girordinci" imaju samo četiri boda više od zone ispadanja.

Uvjerljivu pobjedu upisao je i Rennes porazivši "fenjeraša" Dijon s 5:1, dok je Nica slavila protiv Montpelliera s 3:1.

Na ljestvici vodi Lille sa 73 boda, PSG ima 72, Monaco 71, a Lyon 67 bodova.