Zadar preokrenuo u samoj završnici i nanio novi poraz Ciboni

Matej Kačan • srijeda, 28.04.2021.

U 31. kolu HT Premijer lige smo gledali novi derbi između Cibone i Zadra, a gosti su nakon 35 minuta minusa preokrenuli i tijesno slavili s 80:78...

Košarkaši Zadra upisali su novu pobjedu nad ljutim rivalom iz vrha tablice u HT Premijer ligi. Nakon uvjerljive pobjede nad Splitom, Zadrani su u gostima svladali i Cibonu iako im rezultatski susret nije značio ništa. Naime, Zadar je već osigurao prvu poziciju, a Cibona bi pobjedom došla do drugog mjesta.

No, utrka je i dalje otvorena jer je Zadar nakon 35 minuta provedenih u minusu ipak simultankom Kodija Justicea doveo utakmicu u egal, a susret je bacanjima riješio kapetan Dominik Mavra. Završilo je 80:78, a do završnice je sve ukazivalo na pobjedu Cibone.

Naime, Zadar je u utakmicu ušao uspavano i sjajan šut Cibone je odmah odvojio domaćina na desetak razlike. Krenuli su Vukovi sa 6/8 od čega je tri zabio Toni Nakić i Cibona je u prvoj dionici postigla sjajnih 28 poena.

No, Zadar je u drugoj i trećoj malo "stegnuo" obranu te je sveo utakmicu na manje poena, a time je i razliku održavao u gabaritima od šest do 12 poena prednosti za domaćina. Bilo je u nekoliko navrata šansi da se Zadrani približe, ali prilike nisu koristili.

No, onda se budi Justice koji "otvara" suparnika s dvije trice, pogađa i neka bacanja te polaganja. Kad su se dodali Mavra i Jure Planinić koji je igrao nakon pete osobne Chinanua Onuakua, Zadar je preokrenuo i slavio nakon promašenog zadnjeg šuta za Radovčića.

Zadar je bio i bez pravog doprinosa Justina Cartera koji nije imao svoj dan, a Veljko Mršić je zaradio isključenje krajem treće nakon dvije vezane tehničke pa je pobjeda iščupana u zaista nesvakidašnjim okolnostima za Zadrane.

U šest ovosezonskih susreta s Cibonom Zadrani imaju 5-1, dok su sa Splitom na 4-2 te su tako još jednom najavili da su prvi favoriti za titulu prvaka Hrvatske. Mavra je kod Zadra na kraju imao 16 poena, Planinić je dodao 14, a Justice 11 uz dobru rolu Martina Junakovića koji je s 12 poena održavao Zadar do buđenja Mavre i Justicea.

Novu sjajnu utakmicu je kod Cibosa odigrao Roko Prkačin s 18 poena i šest skokova, dok je Nakić ostao na 13 s poluvremena. Cibona je nakon početnih 6/8 za tricu ostala na 7/19, a ta sedma je bila Lovre Gnjidića za izjednačenje u završnici.