Veliki korak Brightona prema opstanku, Chelsea gura Fulham prema Championshipu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 02.05.2021.

Subota je donijela još tri susreta u Premier ligi. Chelsea i Brighton upisali su pobjede na svom travnjaku a Aston Villa je jedina bila uspješna u gostima...

Leeds je imao seriju odličnih rezultata, a Brighton seriju loših, no ovdje su obje serije prekinute. Brighton je bio bolji s 2:0 i tako napravio veliki korak u borbi za naslov prvaka. S druge strane Leeds je zaradio veliki udarac u borbi za Europu.

U 14. minuti Alioski je skrivio kazneni udarac koji je Pascal Gross pretvorio u pogodak. Iako je bio u zaostatku, Leeds se dosta mučio, Brighton je bio opasniji i na kraju je zasluženo povećao prednost nakon kiksa gostujuće obrane preko Dannyja Welbecka za konačnih 2:0.

Everton i Aston Villa bore se za Europu, Villa je zadržala nadu, a Everton je spriječila da skoči barem privremeno na petu ili šestu poziciju.

U posve otvorenom susretu gosti iz Birminghama do pobjedničkog gola stigli su deset minuta prije kraja i nisu dopustili Evertonu povratak.

Rano je Aston Villa povela i to već u 13. minuti preko Ollieja Watkinsa, ali domaćin je ubrzo odgovorio, Dominic Calvert-Lewin izjednačio je na 1:1.

Do kraja prvog dijela Villa je bila vrlo opasna i mogla je do novog vodstva, ali Anwar El-Ghazi i Ross Barkley zatresli su okvir gola.

U drugom dijelu igralo se ravnopravno, ali je Aston Villa ipak vratila prednost na svoju stranu pogotkom El-Ghazija u 80. minuti. Pet minuta kasnije Joshua King propustio je odličnu priliku za poravnanje i Aston Villa odnosi pobjedu.

Chelsea je rutinski odradio posao protiv Fulhama. Ovom pobjedom napravio je velik korak prema osiguravanju nastupa u Ligi prvaka dok je Fulham poguran prema izlaznim vratima Premier lige.

Dvostruki strijelac bio je Kai Havertz kojem je još jedan pogodak poništen zbog zaleđa i sigurno mu je ovo jedan od najboljih nastupa u dresu Chelseaja.