PSG i Lille nisu kiksali, razmak na vrhu ostao isti

Branimir Korać • nedjelja, 02.05.2021.

Subota je donijela dva susreta 35. kola u Ligue 1, a u oba su uspješni bili favorizirani domaćini. PSG je svladao Lens, a Lille je bio bolji od Nice...

Nije PSG imao lagan posao protiv Lensa, očekivalo se da će to ići lakše i jednostavnije, ali prilično se namučio i na kraju krao vrijeme i zadržavao igru kako gosti ne bi izjednačili.

Nakon teškog dvoboja protiv Manchester Cityja osjetilo se da Parižani nisu na svom maksimumu, nedostajao je i Kylian Mbappe, ali svejedno su poveli i krenuli prema pobjedi.

Početak nije bio ugodan, rano je igru morao zbog ozljede napustiti Colin Dagba, no domaćin je ipak uspio doći do vodstva zahvaljujući golu Neymara nakon pogreške domaće obrane.

U drugom dijelu Lens je prijetio i pokušavao doći do pogotka, ali nakon što su gosti propustili nekoliko prilika, Marquinhos je nakon kornera povisio na 2:0.

Nedugo zatim Lens se vraća preko Ignatiusa Ganaga koji smanjuje na 2:1. Parižani su u završnici susreta postigli i treći pogodak preko Maura Icardija, ali on nije priznat nakon VAR intervencije zbog zaleđa.

Lille je ostao na vrhu ljestvice pobjedom protiv Nice 2:0. U 90 minuta gosti nisu nijednom zapucali prema golu Lillea, doduše drugo poluvrijeme odradili su s igračem manje, ali nevjerojatna je a neambicioznost Nice u igri prema naprijed.

Lille je vodio od 13. minute golom Buraka Yilmaza, a drugi gol stigao je u 56. minuti, strijelac je bio Zeki Celik.

U 48. minuti Jordan Mvula Lotomba zaradio je drugi žuti karton i ostavio Nicu s igračem manje do kraja susreta. Domagoj Bradarić ušao je u 88. minuti umjesto Jonathana Davida.