Sporting velikim preokretom u Zadru do naslova u futsal Ligi prvaka

Matej Kačan • ponedjeljak, 03.05.2021.

Velikim susretom Sportinga i Barcelone završen je futsalski spektakl u Zadru. Pod svodom Krešine dvorane Portugalci su osvojili Ligu prvaka 4:3 pobjedom...

Malonogometaši Sportinga iz Lisabona pobjednici su futsal Lige prvaka za 2021. godinu. Nakon finala i završnog turnira odigranog u Zadru u dvorani Krešimira Ćosića, Sporting je velikim preokretom u drugom poluvremenu nadvisio Barcelonu s 4:3.

Katalonci mnogo bolje ulaze u susret i već u prvoj minuti trese mrežu Portugalaca za vodstvo. Do poluvremena Barcelona udvostručava vodstvo, nakon 17 i pol minuta igre je pogodio i Ximbinha te se na poluvrijeme odlazi s naizgled riješenim susretom.

No, već nakon osam minuta drugog dijela stvari su opet na početku. Zicky u 26. minuti te Erick Mendonca u 28. kompletirali su brzopotezan povratak Portugalaca pa u zadnjih deset minuta ulazimo s 2:2.

No, umjesto drame je uslijedio novi uragan Sportinga koji je već u 31. poveo preko Joao Matosa u 31. minuti kad je preokret kompletiran, a u 37. Pany Varela postavlja 4:2 i praktički rješava susret.

Ostalo je Barceloni tek vremena za počasni pogodak i njega je postigao Ferrao samo 30 sekundi nakon Varele za 4:2, ali u posljednje tri minute Katalonci nisu uspjeli doći do novog pogotka i produžetaka.

Nakon spektakla u Zadru je Sporting stigao do drugog naslova u povijesti, nakon onog iz 2019., dok Barcelona nije uspjela obraniti titulu osvojenu protiv Murcije 2020. godine. Rekorder natjecanja je i dalje španjolski Inter s pet titula, dok je Barcelona na tri.