Petra Martić i Shelby Rogers zaustavljene u četvrtfinalu u Madridu

Mihaela Bradovski • srijeda, 05.05.2021.

Petra Martić i Shelby Rogers nisu uspjele proći u polufinale velikog turnira u Madridu, zaustavile su ih Belinda Bencic i Jil Belen Teichmann...

Iako za ovako daleku fazu jakog turnira poput ovog u Madridu, Belinda Bencic i Jil Belen Teichmann nisu loš ždrijeb, Petra Martić i Shelby Rogers ipak nisu došle do pobjede.

Hrvatsko-američka kombinacija poražena je u dva seta, Švicarke su jednostavno bile bolje, konstantno u prednosti i tako je bilo teško igrati.

Prvi set riješen je jednom break loptom. Jedina break prilika u setu stigla je u četvrtom gemu i Bencic i Teichmann su je iskoristile te na kraju uzele set sa 6:3.

U drugom setu Švicarke su povele s 3:2, Martić i Rogers odmah su uzvratile i set je otišao u tie-break. Tamo su Bencic i Teichmann odjurile na 6:1 i nakon toga dovršile posao.

Četvrtfinale nije loš rezultat, posebno ako se zna da su Martić i Rogers praktički u zadnji trenutak upale u glavni ždrijeb.

Madrid, četvrtfinale:
Belinda Bencic/Jil Belen Teichmann (Švicarska/Švicarska) - Petra Martić/Shelby Rogers (Hrvatska/SAD, Alt) 6:3, 7:6(3)