HT Prva liga, 33. kolo, 07.05.2021, 15:00 h

Lokomotiva uzela vrlo važne bodove u borbi za opstanak, velike pogreške Koprivničanaca

Branimir Korać • petak, 07.05.2021.

Lokomotiva je upisala pobjedu u susretu protiv Slaven Belupa i tako uzela tri vrlo važna boda u borbi za opstanak. Lokosi su slavili s 3:1 iako nisu dobro otvorili utakmicu...

Lokomotiva se definitivno probudila i počela je bilježiti pobjede. Ovaj put slavila je u Kranjčevićevoj protiv Slaven Belupa s 3:1 i tako se dodatno odmaknula od Istre 1961 na ljestvici.

Već u devetoj minuti Slaven Belupo je došao do vodstva i tada se činilo da je pred Lokomotivom teško poslijepodne. Nemanja Glavčić ubacio je iz kornera na peterac, obrana Lokosa loše je reagirala i Ivan Krstanović lakoćom glavom iz blizine šalje loptu u mrežu.

Lokomotiva je barem pomislila da je izjednačila u 21. minuti. Dobro ubačena lopta na Šimića koji je odlično pratio akciju, visoko skočio i glavom poslao loptu u mrežu, ali nakon VAR pregleda utvrđeno je kako je napadač Lokosa bio u zaleđu.

Zato četiri minute kasnije zaleđa nije bilo. Dobra akcija Lokosa, Kačavenda je kratko dodao loptu za Šimića, a on s ruba kaznenog prostora pogađa za 1:1.

Na odmor se otišlo s tih 1:1, a u drugom dijelu Lokosi su iskoristili velike pogreške gostiju i otišli do pobjede.

U 67. minuti Šimić je uzeo loptu Parackom, gosti su tražili prekršaj, ali Batinić to nije vidio tako, lopta je došl do Pivarića, a on pronalazi Kačavendu koji zabija za 2:1.

Četiri minute kasnije Lokomotiva je ostala s igračem manje zbog nepotrebnog drugog žutog Matea Marića, ali i s igračem manje dolazi do pobjede. U sudačkoj nadoknadi Kim grubo griješi pred svojim golom, lopta dolazi do Pivarića koji se sjurio prema kaznenom prostoru i pogađa za konačnih 3:1.