Olmissum izborio finale, Novo Vrijeme majstoricu

Matej Kačan • petak, 07.05.2021.

Nakon drugih utakmica polufinala 1. HMNL imamo jednog finalista. To su branitelji naslova, malonogometaši Olmissuma koji su u Domu sportova svladali Futsal Dinamo s 1:0. Novo Vrijeme je izborilo majstoricu protiv Crnice...

Minimalnom pobjedom u čvrstom susretu u Domu sportova su malonogometaši Olmissuma došli do 2-0 u polufinalnoj seriji protiv Futsal Dinama i samim time su izborili finale. Tamo će Omišani pokušati obraniti naslov prvaka osvojen 2020. godine.

U prvom poluvremenu susreta nije bilo pogodaka, a susret je riješio Franco Jelovčić pogotkom u 26. minuti nakon što je u prvom poluvremenu nešto bolji bio domaćin. Olmissum je minimalno vodstvo zadržao do kraja te je ostvario drugu pobjedu nakon 3:1 u Omišu.

U drugom polufinalnom paru stvari još nisu riješene. Nakon što je Crnica u gostima svladala Novo Vrijeme i dovela sebe u situaciju da kod kuće odlučuje o svojoj sudbini, Novo Vrijeme je u Šibeniku uzvratilo istom mjerom, gostujućom pobjedom s jednakih 3:1.

Već u ranoj fazi smo imali uzbuđenja jer su dva gola pala u istoj minuti. Povelo je Novo Vrijeme preko Gabrijela Lasića u šestoj, ali praktički u sljedećem napadu izjednačava Bruno Žilić. Ipak, u drugom dijelu su Makarani riješili susret golovima Bajrušovića i Osredkara.

Izborilo je tako Novo Vrijeme majstoricu koja će se odigrati sljedeći tjedan na domaćem terenu u Makarskoj.