Bundesliga, 32. kolo, 08.05.2021, 18:30 h
Bayern 6:0 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Bavarci proslavili titulu prvaka sa šest lopti u mreži Borussije

Branimir Korać • nedjelja, 09.05.2021.

Bayern je u zadnjem subotnjem susretu 32. kola Bundeslige u slavljeničkom raspoloženju igrao protiv Borussije iz Mönchengladbacha. Sat vremena prije početka susreta saznao je da je obranio naslov, ali nije podignuo nogu s gasa u ovom susretu...

Dortmundska Borussia svladala je RB Leipzig s 3:2 i tako i matematički donijela Bayernu osiguravanje naslova prvaka. Deveti put zaredom Bavarci su uzeli titulu, a proslavili su ne pobjedom 6:0 protiv druge Borussije, one iz Mönchengladbacha.

Nije trebalo niti sumnjati kako će Bavarci bez obzira na ono što je Dortmund ranije napravio, zapeti i u ovom susretu i tražiti golove. U Bayernu nikad nema opuštanja, to nije u genu tog kluba, može se očekivati i da će u preostalim susretima igrati na visokoj razini.

Da neće biti popusta za goste, bilo je jasno od samog početka. Već u drugoj minuti Robert Lewandowski je zatresao mrežu Borussije, a do odlaska na odmor u strijelce su se upisali i Thomas Müller i Kingsley Coman, ali i Poljak još jednom.

U drugom dijelu Lewandowski je iz kaznenog udarca kompletirao hat-trick, a Leroy Sane stavio točku na i. Inače, Sane je zabio pogodak s igračem manje s obzirom da je u 75. minuti Bayern ostao bez isključenog Tanguyja Nianzoua Kouassija koji je pet minuta ranije zamijenio ozlijeđenog Leona Goretzku.