Rakitić zabio i asistirao, Real se u 94. minuti spasio od poraza

Branimir Korać • nedjelja, 09.05.2021.

Real Madrid i Sevilla remizirali su u zadnjem susretu nedjeljnog programa u La Ligi. Sevilla je do 94. minute imala vodstvo, ali Real se onda spasio od poraza...

Nekako se 35. kolo La Lige najčešće spominjalo kao ono ključno u borbi za titulu, ali nakon njega nismo nešto pametniji. Međusobno su se sastali kandidati za titulu, a oba susreta završena su remijem pa je tako situacija na ljestvici ista kao i prije ovog kola, samo što je kolo manje do kraja.

Dobra je to vijest za vodeći Atletico, a loša za pratnju. Do kraja su još tri kola i Atletico ima sve u svojim rukama kao što je mogla imati i Barcelona, ali i Real. Nakon jučerašnjeg remija Barcelone i Atletica, Real je iznenada dobio priliku preuzeti vodeću poziciju na ljestvici, ali ovako izmoren i oslabljen te narušenog samopouzdanja nakon što ga je Chelsea nadigrao i izbacio iz Europe, više od remija nije mogao.

Sevilla je dva puta vodila, a prvi put do gola je stigla u 22. minuti preko Fernanda. Ubačena lopta u 16 metara išla je na glavu Ivana Rakitića koji glavom spušta do Fernanda, a on okreće čuvara i zabija za vodstvo.

U 67. minuti Real je izjednačio. Toni Kroos dobio je loptu na 18 metara, u kaznenom prostoru odlično je uočio Asensia koji mirno zabija.

Zanimljivo je bilo u 75. minuti. Ubačena lopta iz kornera u kazneni prostor domaćina, lopta je izbijena i Real je otišao u kontru gdje Bono ruši Benzemu i dosuđen je kazneni udarac za Real. Međutim aktivirao se VAR i utvrđeno je kako je Militao kod kornera igrao rukom i umjesto penala za Real, dosuđen je za Sevillu. Izveo ga je Rakitić i još jednom doveo Sevillu u vodstvo.

Gostima je trebala pobjeda kako bi oživjeli šanse u borbu za naslov, a tri boda držali su u džepu do 94. minute kada Kroos puca, a Diego Carlos skreće loptu u mrežu Bona za 2:2.

Rezultat se više nije mijenjao i ostalo je 2:2 što baš nikome ne donosi ništa posebno.

Modrića je u 66. minuti zamijenio Asensio, a Rakitića u 88. Torres.