HT Prva liga, 34. kolo, 12.05.2021, 16:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Fran Jović (Zagreb), Luka Pušić (Zagreb), Marko Stolnik (Varaždin)
Josip Drmić 69' (11m)
Rijeka

Rijeka uzela važna tri boda na gostovanju u Koprivnici

Branimir Korać • srijeda, 12.05.2021.

Rijeka drži četvrto mjesti i nakon 34. kola HT Prve lige. Na gostovanju u Koprivnici slavila je s 2:0 golovima Andrijaševića i Drmića...

Rijeka je stigla do tri važna boda u Koprivnici gdje je svladala domaći Slaven Belupo s 2:0. Iako se Koprivničanci čine sigurnima, to baš i nije više tako. U sljedećem kolu gostuju u Puli kod Istre i poraz u tom susretu stavio bi ih u probleme.

Ovdje su još jednom odigrali dosta skromnu utakmicu, Rijeka je na kraju zasluženo slavila, a Slaven može žaliti za velikom prilikom iz prvog poluvremena kasda je Bogojević pogodio gredu.

U prvih pola sata Rijeka je imala nekoliko solidnih situacija, posebno one Pavičića, ali vratar Slavena Ivan Filipović još jednom se potvrdio kao najčvršća karika ove momčadi.

Slaven je najopasnije zaprijetio u 34. minuti Nakon kornera nastala je gužva u kaznenom prostorz, Bogojević je pucao iz teške pozicije i pogodio gredu, lopta se odbila neposredno pred gol liniju te dolazi do Prcea koji puca preko gola.

U 38. minuti dosuđen je kazneni udarac za Rijeku nakon igranja rukom u 16 metara, ali odluka je promijenjena nakon VAR intervencije i dosuđe je korner. Rijeka ipak zabija iz kornera, lopta dolazi u gužvi do Andrijaševića koji je precizan.

U drugom dijelu igralo se borbeno, ali s manje uzbuđenja. Najveće je bilo ono na sredini poluvremena kada Filipović ruši Menala, dosuđen je kazneni udarac koji Drmić prevara u pogodak.

Ostalo je tih 2:0 za Rijeku koja tako drži prednost nad Hajdukom na ljestvici.