Crotone 2:1 Verona
Verona

Jurić, Kalinić i Pandur izgubili kod Crotonea i nastavili niz bez pobjede

Matej Kačan • četvrtak, 13.05.2021.

Nogometaši Verone nastavili su svoju očajnu formu te su upisali sedmi susret bez pobjede. Verona je s Jurićem na klupi i dva Hrvata u sastavu izgubila kod Crotonea...

Verona Ivana Jurića ne zna nza pobjedu već sedam susreta i na najboljem je putu da očajnom formom potpuno uprska sve dobro napravljeno u prvom dijelu sezone. Verona je poražena i na gostovanju kod dosadašnjeg fenjeraša Crotonea i na desetom je mjestu tablice.

Crotone je pak s ova tri boda upisao drugu pobjedu u četiri susreta te je preskočio Parmu i napokon se pomaknuo s posljednje pozicije. Opet je za domaćina briljirao ove sezone fantastični Simy. Nigerijac je ovaj put upisao gol i asistenciju.

Već u drugoj minuti je Simy dobrom loptom poslužio Adama Ounasa za 1:0, a nakon toga je Verona bila nešto aktivnija pred superničkim šesnaestercom. Dosta se moglo vidjeti i Nikolu Kalinića koji je dva puta pao u kaznenom prostoru te je tražio penal, a složio je i nekoliko obećavajućih situacija.

No, u 75. se na domaćoj strani opet ukazao Simy, Ounas mu je ovaj put vratio asistenciju i 15 minuta do kraja je 2:0. Šansa za Veronu i bod ukazala se u 87. minuti kad je Salvatore Molina nesretno skrenuo šut u svoju mrežu, ali je do kraja Crotone izdržao.

Još od početka travnja i pobjede nad Cagliarijem je Verona bez pobjede i u to je vrijeme nanizala četiri poraza pa dva remija, a sad i peti poraz u tom razdoblju. Kalinić je odradio 90 minuta u vrhu napada Verone, a Ivor Pandur je na golu primio dva pogotka.