Raspoloženi Bogdanović opet predvodio Jazz, prva trica Zupca

Branimir Korać • subota, 15.05.2021.

Bojan Bogdanović i Ivica Zubac bili su jedini Hrvati koji su noćas bili u akciji, Bogdanović je predvodio Jazz u pobjedi, a Ivica Zubac ubacio je svoju prvu tricu i izašao iz igre...

Utah Jazz stigao je do pobjede u gostima kod Oklahoma City Thundera, očekivane pobjede 109:93. Thunder je davnih dana otpisao sezonu, bilježio užasne poraze, a ovdje se borio koliko je mogao, međutim Jazz je vrlo glatko stigao do pobjede.

Nije bilo nikakve neizvjesnosti, gosti su vrlo brzo stekli lijepu prednost, imali na poluvremenu dvoznamenkastu razliku i rutinski su dovršili posao. Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija, međutim u završnici je domaćin uspio smanjiti značajnije zaostatak.

"Pokušavamo ići prema naprijed i iskoristiti ove zadnje utakmice da vidimo s čim raspolažemo. Upravo ova utakmica nam je pokazala neke stvari", tvrdi trener Thundera Mark Daigneault.

Bojan Bogdanović još jednom je bio prvi strijelac susreta. Za 27 minuta ubacio je 22 poena (6/11 za dva, 2/5 za tri, 4/4 slobodna) čemu je dodao tri asistencije i dva skoka. 18 poena dodao je Jordan Clarkson, a 16 poena i 18 skokova Rudy Gobert.

Kod poraženih Svi Mihailiuk ubacio je 19 poena, a po 18 su dodali Theo Maledon i Gabriel Deck (šest skokova).

Houston Rocketsi svladali su oslabljene LA Clipperse sa 122:115. Rocketsi su iskoristili izostanak dobrog dijela startera Clippersa kojima se vratio Serge Ibaka.

Zanimljiva je priča s Ivicom Zupcem. Hrvatski centar želi igrati i ne želi preskakati utakmice, zaigrao je i ovdje, ali samo tri minute. Krenuo je u petorci, na oduševljenje cijele momčadi ubacio je svoju prvu tricu u NBA karijeri i napustio igru te ga Lue više nije vraćao. I Marcus Morris je također igrao malo, svega devet minuta te kada je završio na klupi, tamo je i ostao.

Zubac je za te tri minute ostao na toj trici (1/1 iz igre) te upisao još jednu asistenciju. Luke Kennard bio je najefikasniji s 23 poena, a Jay Scrubb dodao je 17 poena i šest skokova.

Kod Houstona po 20 poena ubacili su Kelly Olynyk (devet skokova, 11 asistencija) i Jae'Sean Tate.

Dvoboj između Memphisa i Sacramenta nije imao posebnog značaja. Memphisu je ključna utakmica u borbi za osmo mjesto ona u nedjelju protiv Golden State Warriorsa dok su Kingsi već eliminirani.

U ovom susretu Sacramento je imao zadnji napad za pobjedu, ali pokušaj Terencea Davisa za tricu nije bio precizan.

Kod Memphisa Justise Winslow ubacio je 25 poena uz 13 skokova, a po 16 poena dodali su Killian Tillie (šest skokova) i Xavier Tillman (deset skokova). Kod Kingsa Louis King upisao je 27 poena uz devet skokova, a Damian Jones dodao je 17 poena i 11 skokova.

I Warriorsi su odmarali glavninu postave te će se svi raspoloživi vratiti u nedjelju za dvoboj protiv Grizzliesa. I tako oslabljeni Warriorsi upisali su pobjedu 125:122.

Sjajan je bio Jordan Poole s 38 poena i šest asistencija, a Mychal Mulder dodao je 28 poena uz tricu 7/13. Kod Pelicansa Nickeil Alexander-Walker završio je s 30 poena i pet skokova, a Naji Marshall s 20 poena i 13 skokova.

NBA:
Oklahoma City Thunder - Utah Jazz 93:109
Houston Rockets - LA Clippers 122:115
Memphis Grizzlies - Sacramento Kings 107:106
Golden State Warriors - New Orleans Pelicans 125:122
Washington Wizards - Cleveland Cavaliers 120:105 (Russell Westbrook 21p, 12sk, 17as / Collin Sexton 26p)
Detroit Pistons - Denver Nuggets 91:104 (Hamidou Diallo 18p, 12sk / Nikola Jokić 20p, 15sk, 11as)
Philadelphia 76ers - Orlando Magic 122:97 (Seth Curry 20p / Ignas Brazdeikis 21p, 6sk)
Dallas Mavericks - Toronto Raptors 114:110 (Luka Dončić 20p, 10sk, 11as / Jalen Harris 31p)

• Obrisan korisnik15.05.2021. u 10:06
    mislio sam da ce oklahoma bit i gora ove sezone ali utah igra najbrzui kosarku akcije kontre