Pašalić i Erlić strijelci u pobjedama Atalante i Spezije

Matej Kačan • subota, 15.05.2021.

Prva dva susreta dana u Serie A obilježili su golovi hrvatskih nogometaša. Martin Erlić i Mario Pašalić zabijali su u pobjedama svojih ekipa...

Nogometaši Spezije i matematički su osigurali ostanak u Serie A, dok su ujedno Torino poslali u još veću opasnost ispadanja. U međusobnom vrlo važnom susretu za ostanak, Spezia je kapitalizirala očajnu formu torinske ekipe te joj je nanijela novi težak poraz.

U posljednja dva susreta Torino je primio čak 11 golova, nakon milanskih sedam je sad dobio i četiri. Spezia je riješila susret u prvom dijelu, a u početku je dominirao Riccardo Saponara. On je u 18. poslao loptu u stativu, ali je u praktički sljedećem napadu mnogo uspješniji te s ruba kaznenog prostora sjajno gađa za 1:0.

Do poluvremena su gosti skrivili i penal koji je u 2:0 pretvorio M'Bala Nzola za 2:0, a početkom drugog dijela i obrana Spezije vraća milo za drago te je Andrea Belotti siguran za 2:1 i nadu za Torino. Ona je tinjala tek do 74. minute kad Nzola zabija drugi gol, dok je u 84. mladi hrvatski reprezentativac Martin Erlić u svom stilu, glavom postavio 4:1.

Spezia je s 38 bodova na 15. mjestu i sigurna je sa sedam bodova više od Beneventa koji ima utakmicu manje i sedam bodova manje. Torino još nije siguran, ali dva susreta do kraja ima 35 bodova, četiri više od Beneventa.

Vrlo je zanimljivo i dinamično bilo na susretu Genoe i Atalante iz kojeg su na kraju gosti izašli s pobjedom, a pogodak Marija Pašalića ispostavio se kao pobjede vrijedan. Naime, golovi Zapate, Malinovskog i Gosensa donijeli su gostima 3:0 na poluvremenu, ali je domaći trener pogodio s izmjenama.

U igru su na poluvremenu za Genou ušli Goran Pandev i Eldor Shomurodov, a baš je potonji već u 48. smanjio na 3:1. No, na poluvremenu je u igru ušao i Pašalić koji je u 52. sjajnim udarcem unutar šesnaesterca postavio 4:1, uspostavit će se dovoljno za pobjedu.

Naime, Pandev u 67. i Shomurodov u 84. zabili su još dva gola za Genou, ali domaćin nije stigao do četvrtog gola i remija. Osim poluvremena za Pašalića, na terenu je Marko Pjaca bio 90 minuta, dok je Boško Šutalo bio na klupi Atalante. Milan Badelj je zbog ozljede propustio susret.