Juventus svladao Inter i nastavio lov na LP, crveni Brozovića, Perišić skrivio penal

Matej Kačan • subota, 15.05.2021.

Hrvatski nogometaši igrali su za Inter u susretu protiv Juventusa, ali se nisu proslavili u porazu jer je Perišić skrivio penal,a Brozović zaradio crveni karton...

Andrea Pirlo ipak je uspio ostvariti dvije prevažne pobjede u dva susreta nakon što mu se po porazu od Milana ozbiljno zatresla stolica. Inter je kao novopečeni prvak imao sjajnu priliku da u Derby d'Italia zakuca sudbinu ljutog rivala i izbaci ga iz Lige prvaka, ali je Juventus kod kuće slavio.

Bio je to vrlo dinamičan susret prepun uzbuđenja, pogodaka, ali i nervoze i kartona pa smo imali i tri kaznena udarca te dva crvena kartona uz pet pogodaka. Sve je krenulo u 23. minuti kad je Matteo Darmian srušio suparnika u kaznenom prostoru, a nakon VAR provjere dodijeljen je penal.

Handanović je obranio pokušaj Cristiana Ronalda s bijele točke, ali Portugalac odbijanac sigurno posprema u mrežu. Tek deset minuta kasnije, dodijeljen je i jedanaesterac na drugoj strani, a siguran je bio Romelu Lukaku te smo opet na početku.

Činilo se kako će se na poluvrijeme s 1:1, ali se u nadoknadi prvog dijela ukazao Juan Cuadrado sjajnim udarcem s ruba 16 metara za 2:1. Početkom drugog dijela Ivan Perišić mijenja Darmiana, a Juventus u 55. ostaje s igračem manje nakon drugog žutog za Rodriga Bentacura.

Mirovao je potom susret do 83. minute. Juventus je s igračem manje čuvao vodstvo, ali u 83. minuti Giorgio Chiellini u pokušaju čišćenja ubačaja pogađa svoju mrežu. Nije ni tu stalo, a utakmicu su za Inter nažalost uprskali Hrvati.

Perišić je u 87. napravio istu grešku kao i čovjek umjesto kojeg je ušao, napravio je penal koji je Cuadrado pretvorio u 3:2. Tenzije su porasle, završnica je bila nervozna i tu nervozu pokazuje i Marcelo Brozović oštrim prekršajem u drugoj minuti nadoknade za direktan crveni karton.

Juventus je ovom pobjedom stigao do 75 bodova i privremeno je četvrti, ali mu za ostanak na četvrtoj poziciji treba kiks Napolija protiv Fiorentine. U 38. kolu će Juventus gostovati kod Bologne i možda će tad već ovisiti sam o sebi.