Niko Kovač bez trofeja u Kupu, PSG na kraju slavio

Branimir Korać, HINA • srijeda, 19.05.2021.

Nogometaši PSG-a pobjednici su Kupa Francuske. Oni su u finalu bili bolji od Monaca pod vodstvom Nike Kovača s 2:0 i tako su ostavioli hrvatskog stručnjaka bez svog prvog trofeja u Francuskoj...

Nogometaši PSG-a obranili su naslov pobjednika francuskog Kupa nakon što su u finalnom susretu na stadionu Stade de France pobijedili Monaco Nike Kovača s 2:0.

Za PSG je to 14. naslov pobjednika Kupa u 19. finalu, dok je Monaco u svom desetom finalu upisao peti poraz.

PSG je poveo u 19. minuti golom Argentinca Maura Icardija kojem je to bio peti gol u četiri ovosezonska nastupa u Kupu.

Disasi je napravio veliku pogrešku, što je iskoristio Kylian Mbappe, te asistirao Icardiju za 1:0.

Kovačeva momčad je najbliže izjednačenju bila u 70. minuti, no Gelson Martins nije iskoristio obećavajuću priliku pogodivši prečku.

Uzvratio mu je Mbappe pogodivši u 80. minuti vratnicu nakon sjajnog loba, no samo minutu kasnije mladi francuski napadač je zabio za 2:0.

Bila je to prva pobjeda pariškog sastava protiv Monaca ove sezone nakon što je Kovačeva družina dobila oba susreta u prvenstvu. U Parizu je bilo 2:0, a u Kneževini 3:2.

U nedjelju ćemo doznati i tko će biti francuski prvak.

Uoči zadnjih 90 minuta vodi Lille sa 80 bodova, PSG ima 79, a Monaco 77 bodova.

Lille će titulu loviti na gostovanju kod Angersa, PSG gostuje kod Bresta, dok će Monaco gostovati kod Lensa.