Atletico novi prvak Španjolske nakon preokreta, Modrić zabio za Pirovu pobjedu Reala

Matej Kačan • subota, 22.05.2021.

Bogata nogometna subota donijela je i rasplet u 38. kolu La Lige, a u dramatičnom posljednjem kolu je Atletico Madrid pobjedom nad Valladolidom postao novi prvak Španjolske...

Nogometaši Atletico Madrida ipak su u posljednjem kolu uspjeli zadržati prednost nad gradskim rivalom i osvojiti naslov prvaka Španjolske. Dramatično je bilo u zadnjem kolu, na poluvremenu su gubili i Atletico i Real, ali je Atletico preokrenuo i slavio pa preokret i tri boda Reala nisu bili važni.

Posljednji ispit za igrače Diega Simeonea bio je gostovanje kod Valladolida koji je novog prvaka šokirao već u 18. minuti pogotkom Oscara Plana koji je sam povukao kontru i sjajno pogodio za 1:0.

No, drugo poluvrijeme donijelo je preokret u samo deset minuta. U 57. minuti je Angel Correa sjajno s ruba 16 metara pogodio za 1:1, a deset minuta kasnije je pobjedu, ali i naslov Atleticu donio fantastični Luis Suarez.

Naslov tako slave i Šime Vrsaljko te Ivo Grbić koji su ostali na klupi u subotu, dok su Luka Modrić i Real ostali za dlaku kratki unatoč pobjedi nad Villarrealom koja se ispostavila kao nevažna.

Pino je "žutu podmornicu" doveo u vodstvo u 20. minuti, ali drugo poluvrijeme donosi preokret. Karimu Benzemi je pogodak poništen u 58., ali ni VAR ne zaustavlja Francuza u 87. kad je zabo za 1:1. U samoj nadoknadi stigao je i preokret, Modrić je fantastičnim udarcem pospremio odbijanac sa 16 metara u mrežu.

Ipak je Realu nedostajalo malo, tek dva boda, a teću poziciju zauzela je Barcelona koja je svladala Eibar u gostima s minimalnih 1:0 pogotkom Griezmanna iz 81. minute susreta. u samoj borbi za ostanak se u posljednji čas spasio Elche.

Huesca je odradila dobar posao i bez golova je uzela bod protiv Valencije, ali svakako nije računala na sva tri boda Elchea koji je s 2:0 svladao Bilbao. Boye u 28. te Guti u 73. minuti donijeli su ostanak Elcheu.

Ante Budimir odigrao je posljednje 22 minute u porazu Osasune koja je kod kuće izgubila od Sociedada autogolom Pereza Juana. Sociedad je s ta tri boda zadržao šesto mjesto ispred Betisa koji je s 3:2 svladao Celtu.

Atletico Madrid tako slavi svoj 11. naslov španjolskog prvaka, prvi nakon 2014. godine kad je prekinuo desetogodišnji duopol Barcelone i Reala. Ovaj put je taj duopol iznosio "samo" sedam godina.