Vrlo skup kiks Napolija ostavio ga bez Lige prvaka

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 23.05.2021.

Napoli je kiksao u zadnjem kolu talijanskog prvenstva te je upisao samo remi koji ga ostavlja bez Lige prvaka sljedeće sezone...

Nogometaši Milana i Juventusa pridružili su se prvaku Interu i Atalanti kao predstavnici Serie A u sljedećoj sezoni Lige prvaka, a Napoli je ostao bez plasmana u elitno europsko natjecanje jer je u zadnjem kolu odigrao samo 1-1 na svom stadionu protiv Verone pod vodstvom hrvatskog trenera Ivana Jurića.

Juventus je do Lige prvaka stigao uvjerljivom pobjedom 4-1 na gostovanju u Bologni, ali mu ona ništa ne bi značila da je Napoli uspio svladati Veronu, jer je Milan u Bergamu svladao Atalantu s 2-0.

Napoli će tako u Europsku ligu zajedno s Lazijom, koji je poražen u zadnjem kolu kod Sassuola s 2-0. No, kako je Roma odigrala 2-2 kod Spezije, Sassuolo je ostao bez plasmana u Konferencijsku europsku ligu, novog natjecanje koje kreće od sljedeće sezone.

Dva pogotka za Juventus u Bologni postigao je Morata (29, 47), a po jedan Chiesa (6) i Rabiot (45). Gol za domaću momčad dao je Orsolini (86).

Pobjedu vrijednu Lige prvaka Milan je ostvario s dva pogotka iz kaznenih udaraca, a oba puta je realizator bio Franck Kessie (43-11m, 90+4-11m). Ante Rebić nije bio u konkurenciji za sastav zbog ozljede, a Mario Mandžukić je igrao od 79. minute. Za Atalantu je od 80. minute igrao Mario Pašalić.

Napoli je devet minuta bio u Ligi prvaka. Bivši igrač zagrebačkog Dinama Amir Rrahmani postigao je pogodak za vodstvo Napolija u 60. minuti, a izjednačio je Faraoni u 69. minuti. Nikola Kalinić je za Veronu igrao do 63. minute.