PPD s deset razlike deklasirao Nexe usred Našica

Matej Kačan • subota, 29.05.2021.

Susret petog kola Paket24 Premijer lige ipak nije ponudio dramaturški moment kakav se najavljivao. PPD Zagreb je u gostima deklasirao domaći Nexe s 33:23...

Iako se najavljivao veliki derbi uz otpor Nexea za nikad zanimljiviju završnicu Premijer lige, to nismo dobili. PPD Zagreb prohujao je kroz Našice te je s 33:23 upisao uvjerljivu pobjedu u prvom od dva susreta koja će ovi klubovi odigrati u kratkom razmaku.

Krenulo je izjednačeno i u prvih 15 minuta je 7:7, ali onda Zagrebaši dodaju gasa i već za pet minuta je 11:8 pogotkom Luke Klarice. Otprilike na toj udaljenosti od dva ili tri gola je PPD do samog kraja poluvremena i gola Ravnića iz sedmerca koji donosi najveću prednost upravo na odmoru: plus četiri za 17:13.

U prve tri minute drugog dijela je domaća obrana nestala pa PPD otvara serijom 4.1 za bijeg na 21:14 i ubijanje svake nade Nexea u izjednačenje. Neće se do kraja Nexe ni spustiti bliže od šest pogodaka zaostatka, a razlika je do kraja rasla.

Konačnih i maksimalnih deset poena razlike postavio je Aleks Vlah sa zadnja dva pogotka, a baš je Vlah bio najraspoloženiji u redovima gostiju sa sedam golova. Po četiri su dodali Ravnić, David Mandić te Nikola Grahovac.

Nexe je imao tek trojicu raspoloženih na visini zadatka, a to su s po šest golova bili Mateo Rodin, Janko Kević te Halil Jaganjac. Maksimalna je ovo šesta pobjeda za Zagreb u Ligi za prvaka te je momčad iz glavnog grada na vrhu s 12 bodova, dok je Nexe ostao na osam iz pet susreta.

Gostujuću pobjedu u ligi za prvaka ostvarili su i rukometaši Poreča koji su s 24:21 svladali momčad Sesveta. Močad je sa sjajnih devet pogodaka povukao Filip Glavaš, dok je kod domaćih Darko Krndelj zabio šest.