Köln u uzvratu deklasirao Kiel za ostanak u Bundesligi

Matej Kačan • subota, 29.05.2021.

Nogometaši Kölna ipak su uspjeli ostati u Bundesligi. Nakon poraza u prvom susretu od Kiela, Köln je u drugom susretu ipak pokazao silu te je slavio s 5:1...

Nakon što je u prvom susretu razigravanja za ostanak u Bundesligi Kiel u gostima šokirao bundesligaša Köln, velikan je uzvratio istom mjerom u gostima, pa i mnogo jače. Svoj ostanak u elitnom društvu Köln je osigurao s pobjedom od čak 5:1.

Mnogo se toga odigralo na samom početku susreta, u prvih deset minuta imali smo čak tri gola. Poveli su gosti preko Jonasa Hectora već u trećoj minuti, ali odgovara Jae-Sung Lee samo minutu kasnije. No, nije izjednačenje dugo trajalo jer već u šestoj imamo novi gol.

Sebastian Andersson stupio je na scenu i zabio u šestoj minuti, a onda i u 13. za 3:1 i misija povratka za Kiel postala je nemoguća. Do poluvremena su gosti i povisili vodstvo preko Rafaela Czichosa za velikih 4:1.

Drugo poluvrijeme bilo je tek formalnost pa nije bilo pogodaka sve do 84. minute kad je Skhiri postavio konačnih 5:1 za ostanak Kölna u ligi sa stilom.