Duje Ajduković i Borna Gojo bez drugog kola u Bratislavi i Nottinghamu

Branimir Korać • utorak, 08.06.2021.

Hrvatski tenisači na Challengerima u Nottinghamu i Bratislavi nisu bili uspješni. Borna Gojo i Duje Ajduković upisali su poraz...

I Borna Gojo i Duje Ajduković u prvom kolu išli su na protivnike koji su bolje plasirani i upisali su poraze. Gojo nije bio daleko do pobjede, a Ajduković je poražen u dva seta.

Ajduković je na zemljanoj podlozi u Bratislavi išao na Slovaka Alexa Molčana i izgubio 7:6, 6:4. Imao je veliku priliku u prvom setu gdje je kod 5:4 servirao za set, a kasnije imao i 6:4 u tie-breaku.

Nakon što je izgubio prvi set u 13. igri, u drugom je potonuo i brzo ušao u zaostatak 4:0 te je upisao poraz 7:6, 6:4.

Gojo je pak nastupio na travi u Nottinghamu i u pravoj drami je poražen 6:3, 6:7(10), 7:6(6) od Sebastiana Ofnera.

U drugom setu Gojo je spasio četiri meč lopte pa u drugom setu još pet, ali ukupno desetu nije uspio izvući. Ima za čim žaliti jer je u trećem setu kod 5:4 servirao za meč, ali nestalo je mirnoće.