Marin Čilić za sat vremena sredio Basilašvilija i prošao u četvrtfinale

Branimir Korać • četvrtak, 10.06.2021.

Marin Čilić nastavio je s dobrim igrama na ATP turniru u Stuttgartu. U osmini finala bio je bolji od Nikoloza Basilašvilija u dva seta...

Sezona na travi dobro je počela za Marina Čilića. Na turniru u Stuttgartu došao je do četvrtfinala glatkom pobjedom protiv Nikoloza Basilašvilija.

Čilić je dobro krenuo u sezonu na travi, bez problema je slavio u prvom kolu protiv Rudolfa Mollekera, a sada još lakše protiv 31. igrača svijeta.

Prvi set Marin je dobio sa 6:3, a mogao je i dosta uvjerljivije. Naime u drugom gemu propustio je 0:40, u četvrtom je napravio break pa u šestom ponovno propustio 0:40. Srećom, kazna nije stigla.

U drugom setu dva puta je oduzeo servis protivniku i na kraju uz 19 aseva sa 6:3, 6:2 izborio nastup u četvrtfinalu. Basilašvili u cijelom meču nije imao nijednu break loptu.

U četvrtfinalu Marina čeka dvoboj protiv pobjednika iz meča između Denisa Shapovalova, prvog nositelja i vremešnog Španjolca Feliciana Lopeza, inače sjajnog baš na travi.